Mnichovohradišťské kamínkování 2021

22.12.2021

Kamínkování - V.

Štědrý den je nadosah! Pokud nechcete, aby se Vám v tento den děti motaly stále pod nohama, vyšlete je do mnichovohradišťského lesoparku, kde na ně budou čekat kamínky se zlatými prasátky - věříme, že i když nebudou mít takový ty velký zahnutý zuby, i tak potěší.


Kamínkování - IV.

16. 12. 2021

Vánoce se blíží mílovými kroky. Před námi je poslední adventní víkend a s ním již tradiční Mnichovohradišťské kamínkování. Ve svém čtvrtém pokračování vám nabídne kamínky s vánoční tematikou na trase směrem ke Káčovu a do Hněvousic. Udělejte si krásnou procházku spojenou s hledáním a dejte nám vědět, které kamínky si počkaly právě na vás!!

TIP pro všechny: Protáhněte si trasu až na Zásadku. Čeká tam na vás kouzelný betlém, který je za tmy navíc nádherně nasvícený. A jak známe hradního pána, jistě pro vás na Zásadce bude mít i nějaký ten kamínek.


Kamínkování - III.

8. 12. 2021

Během třetího Mnichovohradišťského kamínkování nás kroky zavedou k haškovskému jezu, pískovně ve Veselé, do samotné Veselé a poté polňačkou mezi železniční tratí a dálnicí zpět do Mnichova Hradiště. Na této trase potkáte kamínky s večerníčkovskými motivy a s motivy rostlinnými. Nutno podotknout, že autory mnoha kamínků jsou dětští malíři, ale věříme, že je od těch "dospěláckých" jen těžko odlišíte. Staňte se autory kamínků i vy - ponoříte se tak do kouzelného světa dětských večerníčkovských postaviček či do světa rostlin. Není nad lepší únik ze současné ne zcela příjemné celospolečenské situace


Kamínkování - II.

2. 12. 2021

Těšíte se na druhé Mnichovohradišťské kamínkování? Doufáme, že ano!!! Tentokrát nás budou cestou do Přestavlk k rybníku a dále podél dálnice do Hoškovic a Turnovskou zpět do Mnichova Hradiště provázet jednak zimní motivy, jednak také sem tam nějaký ten Mikuláš, anděl či čert. Nicméně není třeba se této mikulášské trojice nijak obávat, budou pouze namalovaní. A nezapomeňte u Přestavlckého rybníku zkontrolovat naše duby - daří se jim skvěle, však jsme je letos také velmi opečovávali (dostalo se jim pravidelné každotýdenní zálivky). Stejně jako minulý týden platí, že se těšíme na vaše zveřejněné nálezy! A přinesete-li na trasu vlastní kamínky, alespoň se dostane na vícero zájemců (a vy je budete moci směnit za nějaké jiné).


Kamínkování - I.

27. 11. 2021

Přijměte pozvání na první letošní Mnichovohradišťské kamínkování, které nás tentokrát zavede do Dolců a do třešňovky (viz přiložená mapka). Budou tam na vás čekat zvířátka z různých koutů světa (ve většině případů s autorským rukopisem mých dvou malých dcer, 7 a 10 let). Trasa je dlouhá 4 kilometry, tudíž je zvládnutelná i pro malé děti. A nezapomeňte se nám pochlubit s tím, co naleznete!!!

Markéta Tomášová 


Mnichovohradišťské kamínkování 2021

24. 11. 2021 

Druhý ročník Mnichovohradišťského kamínkování je zde. Již tuto sobotu, a pak i další tři následující včetně Štědrého dne, si budete moci svou procházku po Mnichově Hradišti a jeho bezprostředním okolí zpestřit hledáním malovaných kamínků . Vše podstatné ohledně tras a témat jednotlivých kamínků se dozvíte na přiloženém plakátku. A budete-li sledovat náš FB, včas se dozvíte i konkrétní trasu, kde budou jednotlivé kamínky umístěny! Dřímá i ve vás srdce malíře? Můžete se realizovat, těšíme se i na vaše kamínky, jimiž můžete danou trasu obohatit.