Kalendář akcí

Turistická sezóna s KČT je v plném proudu, proto pro vás máme náš kalendář akcí na podzim. Program pro vás dolaďujeme, ochutnávku však již lze zhlédnout níže. Již proběhlé akce si lze připomenout v kategorii Výlety a fotografie, odkud můžete také čerpat inspiraci na vlastní putování, pokud jste se s námi výletu neúčastnili.


3. 10. neděle - Toulky kolem Kryštofova Údolí

Petr Hladík nás vyveze do blízkosti Kryštofova Údolí, jehož okolí je balzámem na duši a oázou klidu po možná hektických letních dovolených a bláznivém začátku září. Už v úvodu cesty se přes Lužickou Nisu dopravíte netypickým dopravním prostředkem, a to transbordérem, o zážitek tedy budete mít postaráno už v úvodu výletu. Cesta lesním klidem jistě potěší a zastavení v samotném malebném Kryštofově Údolí jistě také. Sraz bude v 7:55 h na vlakovém nádraží v Mnichově Hradišti. 


10. 10. neděle - Podzimní Kozákov

Jste zváni na výlet ze Semil do Turnova se spoustou zajímavých pohledů na naší krajinu, cestou zalitou teplými barvami podzimu a sychravého počasí. Přejdeme přes nejvyšší horu Českého ráje a nakoukneme i do Klokočských skal.


13. 10. středa - Pevnost Josefov

Nenechte si ujít říjnový seniorský výlet s Jitkou Thorovskou, která se se zájemci vydá do východočeského Josefova, pevnostního města, jehož podzemní chodby, ale i samotné město si budou moci prohlédnout. 


16. 10. sobota -17. 10. neděle - Krajem Labských pískovců a stolových hor

Lukáš Umáčený si pro nás připravil přechod na těžko, tedy s vlastní karimatkou, spacákem a večeří i snídaní z vlastních zdrojů. Trasa povede přes dvě nejvýraznější stolové hory v oblasti. První den vystoupáme na Děčínský Sněžník a na pozdní oběd bychom měli být v kempu pod Císařem v Ostrově. Dostaneme se k česko-saské hranici a tu budeme sledovat směrem na východ až k místu noclehu, kterým je Grenzbaude. Spí se na zemi v půdních prostorách, v přízemí je místnost se stoly a židlemi, kamínka lze naložit připraveným dřevem, užitková voda je přímo u chaty, pitná pak necelý kilometr ve studánce. Elektrika zde není, světlo tedy nejlépe poskytnou naše svíce a čelovky. Po snídani vystoupáme na Kleiner a Grosser Zschirnstein a následně sejdeme k Labi do nejníže položených míst naší země.


20. 10. 2021 středa - Babiččino údolí

Z nádraží v České Skalici dojdeme po zelené turistické značce údolím k zámku Rati
bořice dále k pomníku Babičky s vnoučaty, zastavíme se v Hereckém domě Viktorka, kde je
také kavárna a možnost oběda Po občerstvení půjdeme okolo stavení Staré Bělidlo až k Viktor
činu splavu Potom se vrátíme k pomníku Babičky a budeme pokračovat po naučné stezce
kolem řeky Úpy a podle náhonu k přehradě Rozkoš, kolem vojenského hřbitova na nádraží
v České Skalici, odkud dojedeme vlakem do Jaroměře, Turnova a domů do Mnichova Hradiště. 


22. 10. pátek - 23. 10. sobota - Noční pochod z Jičína do Mnichova Hradiště

Padesátikilometrový výlet a navíc v noci? To tu ještě nebylo! Do Jičína se vydáme večerním vlakem a odstartujeme tam noční pochod, který bychom rádi zakončili nedělní snídaní v Mnichově Hradišti. Cestou překonáme vrch Tábor s Tichánkovou rozhlednou, mineme zříceninu hradu Trosky, hrady Kost i Valečov. V některém z hradů bychom se rádi i zastavili - pokusíme se domluvit noční prohlídku.


Seznamte se s naším mnichem Poutníčkem, se kterým se budete moci potkávat  na vybraných dětských výletech a akcích.


Zde najdete pozvánky na uplynulé akce: Plakáty uskutečněných výletů