Kalendář akcí

Níže naleznete plán našich výletů pro nadcházející období. Program pro vás stále aktualizujeme a doplňujeme novými výlety. Neváhejte nahlédnout a vydat se s námi.

Již proběhlé akce si lze připomenout v kategorii Výlety a fotografie, odkud můžete také čerpat inspiraci na vlastní putování, pokud jste se s námi výletu neúčastnili.


1. 3. - 21. 6. - 100 jarních kilometrů


2. 4. 2022 sobota - Ukliďme Česko - lokalita v Dolcích

Po dvouletém covidovém výpadku vás opět zveme na společný úklid lokality v Dolcích, kterou jsme si oblíbili. Zbavíme toto oblíbené procházkové místo Mnichovohradišťáků případných nečistot, potěšíme se z nové lavičky a díky příjemné procházce uděláme i něco málo pro své zdraví. Sraz v 9:00 hodin na začátku Dolců. Rukavice a dobrou náladu s sebou, pytle na sběr odpadků budou zajištěny. Pokud s námi půjdete až do Hoškovic a třešňovkou zpět do Mnichova Hradiště, budete mít v nohách cca 3,5 km. 


10. 4. 2022 neděle - 5. ročník Zásadně na Zásadku

Již 5. ročník našeho tradičního jarního zahajovacího výletu nás zavede na oblíbenou Zásadku, kouzelnou zříceninu poblíž Mnichova Hradiště. Na start můžete přijít kdykoli mezi 9. a 10. hodinou ranní, vybrat si můžete z několika tras, jimiž na Zásadku, ať už pěšky, nebo na kole, dorazíte. V cíli výletu vás čeká pamětní list, pár slov o historii Zásadky, hudební produkce harmonikáře Jindry Kelíška, seznámení s aktivitami mnichovohradišťského KČT pro tento rok, možnost nahlédnutí do kronik odboru i opékání vlastních buřtů. Těšíme se na vás!!! 


21. 4. 2022 čtvrtek - Za K. V. Raisem do Lázní Bělohrad

Jitka Thorovská vás ve svém dalším seniorském výletu zavede do jarně oděných Lázní Bělohrad, spjatých se spisovatelem Karlem Václavem Raisem (v Lázních Bělohrad se narodil i zemřel), které si budete moci prohlédnout (staré město, zámecký park, lázně) a z nichž doputujeme až ke kostelu sv. Petra a Pavla v Byšičkách, jenž údajně inspiroval básníka Karla Jaromíra Erbena k napsání balady Svatební košile.   


24. 4. 2022 neděle - Labské luhy

Půjdeme po stopách původních meandrů Labe přírodní rezervací labských luhů.


30. 4. 2022 sobota - Mnichovo Hradiště - Ještěd

Vypravte se s námi na nejvyšší vrchol Ještědsko-kozákovského hřbetu, na němž se nachází i symbol tohoto vrcholu - televizní vysílač v technicistním architektonickém stylu. Cesta na Ještěd (i z vrcholu dolů) výhradně pěšky, poté tramvají na vlakové nádraží (cena jízdenky: 20 Kč) a odtud do Mnichova Hradiště. Trasa je velmi náročná, čítá cca 36 km.


28. 4. 2022 čtvrtek - Zdenčina skála

S Helenou Pöllovou se během čtvrtečních cca 10 kilometrů dostaneme do Turnova, z nějž doputujeme do Přírodní rezervace Klokočské a Betlémské skály. Vystoupáme na Zdenčinu skálu s kouzelným výhledem do údolí Jizery.  


1. 5. 2022 neděle - Na 1. máje na Valečov

Během prvomájové neděle se vydáme na blízký Valečov, abychom společnou procházkou, na niž vás zve Helena Pöllová, oslavili lásku i práci zároveň. 


8. 5. 2022 neděle - Oldřichovské háje a skály

S Petrem Hladíkem budeme putovat po NS Oldřichovské háje ke Skalnímu hradu. Na zastaveních se seznámíme s přírodními poměry a zajímavostmi nejzápadnější části Jizerských hor, jež je součástí NPR Jizerskohorské bučiny a parku UNESCO. Užijeme si bukový les plný skal a výhledů, např. z nejvyššího bodu výletu, Špičáku, jenž dominuje západní části Jizerských hor. 


10. 5. 2022 úterý - Bývalý skalní hrádek Drábovna u Malé Skály

Pokud si chcete užít příjemný výlet okořeněný výhledy na Suché skály, Trosky, Kozákov i Valdštejn, vydejte se s námi na Drábovnu u Malé Skály. Začínat budeme v Dolánkách, končit pak na Malé Skále s nepřebernou možností "odměn" v podobě občerstvení po zdolaných kilometrech. Akci si pro vás připravila Martina Melicharová, jež se nově představí v roli vedoucí výletu. 


Květen - Borecké skály

Helena Pöllová


13. 5. - 15. 5. víkend - Rodinný víkendový pobyt - Sloup v Čechách, Herberk

Jirka Janda


18. 5. 2022 středa - Z Libice do Poděbrad

Během výletu, který vám nabízí Vladimíra Hančlová, dojdeme ke Slavníkovskému hradišti, příjemnou cyklostezkou budeme pokračovat k magickému soutoku Labe s Cidlinou a podél Labe a lužních lesů dojdeme až do lázeňského města Poděbrady.


25. 5. 2022 středa - Brigáda na pláži Na kamínkách

Dobrovolnická brigáda. Natírání laviček, stolů, převlékáren a zábradlí, oprava dřevěných mol, odstraňování plevele. Vlastní nářadí (akuvrtačky, šroubováky, hrábě a motyčky) vítány.


27. 5. - 29. 5. 2022 víkend - Vodácký víkend

Ondřej Šindelář si pro vás připravil víkendový vodácký výlet pro milovníky splouvání s přespáním v Týništi nad Orlicí. 


31. 5. 2022 úterý - Jičín, město pohádek

S Vladimírou Hančlovou se během jejího druhého květnového výletu projdeme nejstarší lipovou alejí v republice, dojdeme jí až k Valdštejnské lodžii. Nevynecháme ani valdický kartuziánský klášter (dnes věznice), jehož barokní brána vás jistě upoutá. Odtud se pokocháme i výhledem na Zebín s kapličkou sv. Máří Magdaleny.  


Červen - Císařský kámen

Helena Pöllová


4. 6. 2022 sobota - Za řemesly do Žďáru

Muzeum MH - Kovárna ve Žďárnu, keramika paní Baladránové, statek Arnoštice


11. - 12. 6. 2022 víkend - Dětský přechod

Dětský přechod (přespání na Zásadce, v SO cestou necestou do Březiny či do Svijan) 


17. 6. - 18. 6. - Noční pochod

Ze Žitavy do Mnichova Hradiště, 61 km


Červen - Tajný výlet

Helena Pöllová


Červen - Vyhodnocení 100 jarních kilometrů

Ondřej Šindelář


7. 9. 2022 středa - Dolnobousovsko

Nenáročný okruh, naučná stezka okolím Klenice, výhledy do Českého ráje a do Krkonoš či na Chlub u Mladé Boleslavi, 10km


10. 9. 2022 sobota - Cyklovýlet za poznáním kostelů na Mnichovohradišťsku III.

Pavel Mach - (Boseň, Kněžmost, Solec, Všeborsko)


21. 9. 2022 středa - Okolím Turnova

Metelkovými sady (Kopalova vyhlídka na Dolánky) do Záholic a podél Stebénky zpět, občerstvení v restauraci U Medvěda, trasa nenáročná, 9 km


25. 9. 2022 neděle - Nejsevernější bod Česka

Velký Šenov - Dolní Poustevna, 18,5 km


23. 10. 2022 neděle - okolo Záskalí

Okruh z Hodkovic nad Mohelkou kolem skály Medvědice na Javorník a pak přes Záskalí a Medvědí kámen zpátky do Hodkovic 


Podzim - Značkařem na zkoušku

Jirka Janda


Podzim - Oberlausitze Gebirge či víkendový přechod

Lukáš Umáčený


26. 11. 2022 sobota - Mnichovohradišťské kamínkování I


3. 12. 2022 sobota - Mnichovohradišťské kamínkování II


10. 12. 2022 sobota - Mnichovohradišťské kamínkování III


17. 12. 2022 sobota - Mnichovohradišťské kamínkování IV


24. 12. 2022 sobota - Mnichovohradišťské kamínkování V


Seznamte se s naším mnichem Poutníčkem, se kterým se budete moci potkávat  na vybraných dětských výletech a akcích.


Zde najdete pozvánky na uplynulé akce: Plakáty uskutečněných výletů