Kalendář akcí

Níže naleznete plán našich výletů pro nadcházející období. Program pro vás stále aktualizujeme a doplňujeme novými výlety. Neváhejte nahlédnout a vydat se s námi.

Již proběhlé akce si lze připomenout v kategorii Výlety a fotografie, odkud můžete také čerpat inspiraci na vlastní putování, pokud jste se s námi výletu neúčastnili.


31. 8. 2022 středa - Do skal a lesů Hruboskalska

Děti, nechte rodiče doma a vydejte se s námi na výlet Do skal a lesů Hruboskalska. Co nás cestou čeká? Kromě kouzelné procházky podél pár sedmihorských pramenů, "dolním" Hruboskalskem, šplhání (či sestupů) po kovových schodech či skalách bude v závěru cesty možnost se sladce odměnit. Výlet nabízíme dětem ve věku od 7 do cca 12 let (max. 12 dětí), které zvládnou vyrazit bez rodičů: bude je čekat příjemná společnost dalších kamarádů, výlet po zajímavé trase a spousta her. O zdárný průběh výletu se postarají Markéta Tomášová (předsedkyně mnichovohradišťského KČT a vedoucí dětských výletů) a Helena Pöllová (členka výboru mnichovohradišťského KČT, vedoucí seniorských výletů). Na výlet je nutné děti přihlásit (Markéta Tomášová, tel.: 732 680 514, email: hingina@seznam.cz)! 


2.-3. 9. 2022 pátek-sobota - Východ slunce na Milešovce

Majestátní Milešovka, nejvyšší hora v Českém středohoří (838 m n. m.), nabízí nezapomenutelný výhled do svého okolí. Toho využijeme, abychom v sobotu třetího září zhlédli ráno v 6:18 h kouzelné divadlo v podobě východu slunce. Snad nám bude počasí nakloněno, případné mraky se rozestoupí a Milešovka coby největrnější hora České republiky nezůstane nic dlužna svému jménu. Výlet je určen pouze pro zdatné turisty, kteří se nebojí nést si svou "ložnici, jídelnu i šatnu" v batohu a vyspat se buď v noclehárně (bude-li volná), či pod širým nebem.


7. 9. 2022 středa - Dolnobousovsko

S Vladimírou Hančlovou tentokrát zavítáme do Dolního Bousova, odkud se z náměstí vydáme po Naučné stezce Okolo Klenice k první zastávce u rybníka Kyselák. Dále dojdeme mírným stoupáním ke studánce Na horách - odměnou za stoupáním nám budou výhledy do Českého ráje a do Krkonoš či na táhlý hřeben Chlum u Mladé Boleslavi. Lesní cestou listnatým lesem sejdeme do Bechova a přes Svobodín a Rohatsko se vrátíme zpět do Dolního Bousova. Návrat do Mnichova Hradiště je plánován mezi 15.-16. hodinou.


10. 9. 2022 sobota - Cyklovýlet za poznáním kostelů na Mnichovohradišťsku III.

S panem farářem Pavlem Machem se vydáme na již třetí cestu za poznáním kostelů v našem regionu. Tentokrát pojedeme na kole (většinou po vedlejších komunikacích či po zpevněných polních cestách) do Bosně, kde si prohlédneme barokní kostel sv. Václava. Zastavíme se i v Kněžmostě a jeho kostele sv. Františka Serafinského. V Solci, který leží stranou hlavní silnice, nás přivítá gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie. Naše cykloputování pak zakončíme na Všeborsku, v kostele Nejsvětější Trojice, odkud se vrátíme do Mnichova Hradiště. Na faře nás bude čekat odpolední káva a sladká tečka za celou akcí, jež bude čítat zhruba 40 kilometrů na kole. 


14. 9. 2022 středa - Zřícenina hradu Trosky

Klidnou cestou - cyklotrasou vystoupáme v rámci našeho dalšího seniorského výletu s Jitkou Thorovskou na hrad Trosky, symbol Českého ráje a jeden z nejnavštěvovanějších hradů v České republice. Po prohlídce hradu půjdeme po zelené turistické značce do obce Ktová, odkud odjedeme vlakem do Turnova. Předpokládaný návrat do Mnichova Hradiště v 15:41 h nebo v 16:56 h podle toho, jak moc budeme pospíchat. Předpokládaná délka výletu je 6 km. 


18. 9. 2022 neděle - Značkařem na zkoušku

Na akci se od Jirky Jandy dozvíte, kdo vytváří a obnovuje turistická značení. Na zhruba čtyřkilometrové procházce po Mnichově Hradišti vás bude čekat několik zastavení, na nichž získáte informace o vývoji, současnosti a organizaci turistického značení.


21. 9. 2022 středa - Okolím Turnova

Po chodníku kolem autobusového nádraží dojdeme s Vladimírou Hančlovou k náhonu Jizery a pak nás bude čekat výstup do ulice Skálovy. Kolem stadionu a Révovými sady se napojíme na sady Metelkovy - zastavíme se u pomníku Jindřicha Metelky, otce českých menšin. Trasa nás dovede ke Kopalově vyhlídce s výhledem na údolí Jizery a Dolánky a k prameni Boží vody. Přes vísku Záholice sejdeme do údolí potoka Stebénky. V restauraci U Medvěda je možnost občerstvení či jen odpočinku. Kolem lyžařského areálu Struhy a podél Stebénky se vrátíme do Turnova se zastávkou u hrobu historika a politika Jindřicha Metelky. Přes náměstí Českého ráje a částí židovského města se vrátíme na nádraží, odkud odjedeme do Mnichova Hradiště (návrat je plánován na 15. hodinu). 


25. 9. 2022 neděle - Nejsevernější bod Česka

Petr Hladík zve zájemce na výlet do severního koutu naší republiky. Z nádraží v Lipové u Šluknova se projdeme po křížové cestě na vrch Jáchym, dostaneme se podél státní hranice k nejsevernějšímu bodu Česka a v Lobendavě budeme moci po 15 kilometrech výlet zakončit. Případně budeme moci pokračovat dále (a našlapat tak cca 20 km), vidět tak další křížovou cestu (s úplně jinou atmosférou), lesní rybníčky a zatopené lomy a dojít na vlak tam kde putování začalo.


1.-2. 10. 2022 sobota-neděle - Víkendové putování krajinou východního Českého středohoří

Pokud si chcete užít atmosféru putování v Českém středohoří, vydejte se s Lukášem Umáčeným a ostatními zájemci na již tradiční říjnový dvoudenní výlet do malebného okolí Úštěku. Po oba dny nás bude čekat zhruba 25 kilometrů v kopcovitém terénu, se stoupáním např. na rozhlednu Kohout, na rozhlednu Strážný vrch či na Vlohošť. Poznáme Bobří soutěsku, malebné městečko Úštěk, mystickou kalvárii v Ostré či lesní hrad Helfenburk. Přihlásit na akci se můžete do 27. září na e-mail vedoucího akce, a sice: ume@centrum.cz . Neváhejte, počet míst je omezen! Další podrobnosti o výletu naleznete v přiloženém plakátku.


6. 10. 2022 čtvrtek - Z Návarova do Velkých Hamrů

S Martinou Melicharovou se projdeme částí Palackého stezky, kterou vybudoval v roce 1912 dnes již neexistující KČT ve Velkých Hamrech, na zříceninu hradu Návarov: ten byl ve 14. století postaven na vysokém skalním ostrohu nad řekou Kamenicí jako pomezní strážní hrad. Mírně náročná cesta se stoupáním i klesáním lesním terénem povede kolem kouzelné Kamenice přes Haratice a Plavy až do Velkých Hamrů. Zde je Muzeum obnovitelných zdrojů energie, pro děti hřiště a pro všechny pak možnost občerstvit se po zhruba 7 kilometrech v cukrárně/kavárně. 


23. 10. 2022 neděle - okolo Záskalí

Okruh z Hodkovic nad Mohelkou kolem skály Medvědice na Javorník a pak přes Záskalí a Medvědí kámen zpátky do Hodkovic 


26. 11. 2022 sobota - Mnichovohradišťské kamínkování I


3. 12. 2022 sobota - Mnichovohradišťské kamínkování II


10. 12. 2022 sobota - Mnichovohradišťské kamínkování III


17. 12. 2022 sobota - Mnichovohradišťské kamínkování IV


24. 12. 2022 sobota - Mnichovohradišťské kamínkování V


Seznamte se s naším mnichem Poutníčkem, se kterým se budete moci potkávat  na vybraných dětských výletech a akcích.


Zde najdete pozvánky na uplynulé akce: Plakáty uskutečněných výletů