Kalendář akcí

Turistická sezóna s KČT je v plném proudu, proto pro vás máme náš kalendář akcí pro jaro a léto. Program pro podzimní část sezóny pro vás dolaďujeme, ochutnávku však již lze zhlédnout níže. Již proběhlé akce si lze připomenout v kategorii Výlety a fotografie, odkud můžete také čerpat inspiraci na vlastní putování, pokud jste se s námi výletu neúčastnili.


Srpen - Podtrosecká údolí (seniorský výlet)

Vlakem do Turnova, přestup na tur. bus na Vidlák, Věžickým údolím přes Chlum až do Žehrova, občerstvení penzion ve Skokovech neb v Žehrově U rybníčku; ze Žehrova busem do MH. Délka trasy 10 km. 

31. 8. úterý - Za Jasněnkou na Frýdštejn

Dětský výlet v délce 8 km.


4. 9. sobota - Vodácký výlet

První zářijovou sobotu tradičně vyrážíme na vodácký výlet. Pokud bude i letos vládnout babí léto, tak jako v minulých letech, užijeme si vodácký výlet, i kdyby stav vody po létě nebyl úplně ideální. Dle aktuálních podmínek vybereme vhodný úsek na Jizeře, či některé z dalších řek v regionu.


19. 9. neděle - Z Kokořínska do Máchova kraje

Skramouš - Vrátenská hora - hrad Houska - Žďár - Kruh - Okna, 19 km


2. - 3. 10. - Víkendový přechod

Lukáš Umáčený


10. 10. neděle - "Pod rouškou tajemství"

Tomáš Trkola - určitě něco vymyslí, nechme se překvapit :-)


17. 10. neděle - Machnín (hrad) - Karlov pod Ještědem

Petr Hladík


23. 10. sobota - 24. 10. neděle - Noční pochod z Jičína do Mnichova Hradiště

Padesátikilometrový výlet a navíc v noci? To tu ještě nebylo! Do Jičína se vydáme večerním vlakem a odstartujeme tam noční pochod, který bychom rádi zakončili nedělní snídaní v Mnichově Hradišti. Cestou překonáme vrch Tábor s Tichánkovou rozhlednou, mineme zříceninu hradu Trosky, hrady Kost i Valečov. V některém z hradů bychom se rádi i zastavili - pokusíme se domluvit noční prohlídku.


Seznamte se s naším mnichem Poutníčkem, se kterým se budete moci potkávat  na vybraných dětských výletech a akcích.


Zde najdete pozvánky na uplynulé akce: Plakáty uskutečněných výletů