100 jarních kilometrů 2020

15.03.2020

Akce 100 jarních kilometrů běží již od 1. března, kdy vypuklo meteorologické jaro, a potrvá až do neděle 21. června 2020, kdy končí astronomické jaro a nás bude čekat akce pro děti, na níž 100 jarních kilometrů symbolicky uzavřeme a vyhodnotíme. Každý účastník získá malou pozornost a vyhlásíme i nejmladšího a nejstaršího účastníka či účastníka s nejvíce zdolanými kilometry.

Kartičku 100 jarních kilometrů si můžete vyzvednout v informačním centru nebo na některé z našich jarních akcí. Děti tak můžete motivovat k výšlapům do přírody a zdolání sta kilometrů. Méně soutěživým z nás může kartička pomoct, abychom věděli, kolik toho nachodíme.   

Svých sto kilometrů můžete "nasbírat" sami, ale můžete se přidat i k nám. Např. v neděli 22. března se pod vedením Tomáše Trkoly vydáme na zahřívací výlet z Nové Paky do Železnice. Cestou navštívíme zříceniny hradů Kumburk a Bradlec. Jirka Janda nás v sobotu 28. března provede Z Rychnova u Jablonce nad Nisou do Tanvaldu náročnější trasou přes vrch Černá Studnice. A další akce našeho odboru budou postupně přibývat! 

Ondřej Šindelář, KČT Mn. Hradiště