7. ročník Zásadně na Zásadku

20.04.2024

V neděli 14. dubna se uskutečnila největší akce našeho odboru KČT, a to 7. ročník pochodu Zásadně na Zásadku. Počasí přálo, zřejmě proto se na startu u parkoviště za zámeckou zdí již před 9. hodinou tvořila fronta nedočkavých účastníků pochodu, kteří se registrovali. Podle mapky si mohli vybrat různé trasy pochodu. Pro dětské účastníky byla na trase přes Bažantnici připravena Lesní stezka - plakátky s informacemi o lesních zvířatech, na základě kterých děti vyplňovaly tajenku a v cíli je pak čekala malá odměna, pamětní list a dobrota.

Do cíle pochodu - na zříceninu hradu Zásadka - dorazilo podle podpisů na prezenčním listě celkem 81 účastníků, z toho bylo 12 dětí. Účastníci obdrželi pamětní listy a od 11 do 13 hodin si mohli užívat produkci hudební skupiny Rezekvítek, což si všichni náramně pochvalovali a svými hlasy se i občas přidávali.

Většina využila možnost opéct si buřta, nahlédnout do našich kronik či se informovat o našich výletech a akcích.

Přivítali jsme většinu našich členů, ale dostavili se také turisté z jiných oblastí, např. z Dobrovice, Chudíře, Prahy, Kostomlat, Českého Brodu, Ústí nad Labem, Lomnice nad Popelkou, Hrádku nad Nisou a z KČT Mladá Boleslav.

Krásný slunečný den si všichni užili v báječné atmosféře, velký dík patří hradnímu pánovi p. Plačkovi, který toto kouzelné místo jako vždy perfektně připravil k pohodě všech zúčastněných.

Helena Pöllová