Dubnová výzva 10 000 kroků

02.06.2021

Galerie úspěšných absolventů dubnové výzvy 10.000 kroků , kteří si v mnichovohradišťském infocentru převzali diplomy i své ceny. Ještě jednou gratulujeme všem výhercům a jedním dechem dodáváme: Vyhráli jsme všichni, kteří jsme se aktivně zapojili. Už trénujete na podzimní výzvu?! 


Kolik kilometrů nachodili za duben účastníci v rámci celé České republiky? 

31. 3. 2021

Společně jsme ušli úctyhodných 812 888 km. Celkově se zapojilo 3773 účastníků, z toho 72 % žen a 28 % mužů. Průměrný účastník nachodil denně přibližně 5 km. Nejstaršímu účastníkovi je 86 let.

A jak tomu bylo v Mnichově Hradišti? Za Mnichovo Hradiště se do výzvy přihlásilo 77 jednotlivců, přičemž 63 jich bylo aktivních. Vzniklo též 13 týmů, 9 jich bylo aktivních (tj. tým či jednotlivec nahrával svou aktivitu). Celkem jsme spolu nachodili či naběhali 16 474,52 km. Své ceny si odnese prvních pět žen z Mnichova Hradiště a prvních 5 mužů, nezapomínáme ale ani na týmy, oceníme ten nejúspěšnější. Nejzdatnějším chodcem byl Fanda není Lenoch, který si na své konto připsal 805,16 km. Úctyhodný to výkon!!! Druhým v pořadí mužským "výhercem" byl Lukyn se svými 574,66 km! První ženou za Mnichovo Hradiště (a zároveň třetí nejzdatnější chodec) byla paní Soňa, která za duben nachodila či naběhala 668,8 km - klobouk dolů před její energií. Jen pro zajímavost ještě dodáme, že nejstaršímu zapojenému do výzvy za Mnichovo Hradiště bylo 82 let, nejtěžší účastník přiznal váhu 140 kilogramů . (Mimochodem náš 82letý účastník pod přezdívkou Mirek 2 bude 4. oceněným mužem za MH, za duben nachodil 264,8 km.) Věříme, že právě výkony těch starších či prostorově výraznějších, které v žádném případě nebyly zanedbatelné, inspirují i ostatní k tomu, aby se oddali chůzi, která patřím k tomu nejpřirozenějšímu, co můžete v rámci sportovních aktivit vykonávat!


Do dubnové výzvy 10.000 kroků je zapojeno 31 měst včetně Mnichova Hradiště. Ještě nejste zaregistrováni?! Výzva startuje ve čtvrtek 1. dubna 2021. Hlásit se budete moci i během dubna, jen myslete na to, že aktivitu bude možné zaznamenat pouze pět dní zpětně https://www.desettisickroku.cz/mnichovo-hradiste

Co motivuje některé zapojené z Mnichova Hradiště?

LENKA SOSNOVCOVÁ, ředitelka Gymnázia Mnichovo Hradiště, radní Chodím ráda a pěší chůzi vnímám jako přirozený způsob, jak se přesunout z bodu A do bodu B. Ráno z domova do školy, odpoledne před nutnými pochůzkami v centru krátká procházka parkem nad Jizerou, někdy k večeru ještě okruh údolím Dolců... Hlídám si na krokoměru, aby to denně byly alespoň ty minimalistické 4 kilometry (6000 kroků). Do dubnové výzvy jsem se zapojila proto, abych měla důvod a motivaci ke svému dennímu standardu něco přidat, a zároveň se alespoň virtuálně začlenit do komunity lidí, kteří "to mají podobně", když nám bezčasí lockdownu ještě neumožňuje reálné setkávání...

JANA ŠŤASTNÁ, ředitelka DS Kohoutek, zastupitelka Když se zamyslím, proč jsem začala pravidelně chodit, je to naprosto jednouché. Po uzavření všech sportovišť jsem s hrůzou zjistila, že občas mám za den počet kroků v řádech stovek. To je příšerné! Dala jsem si za cíl alespoň 10 000 kroků denně. Je to fajn, jsem na vzduchu a trochu si odpočinu od rodiny. Čas pro mě, zvýšení fyzické kondice a provětrání myšlenek. Zkuste to také!

MARKÉTA TOMÁŠOVÁ, předsedkyně mnichovohradišťského odboru KČT, koordinátorka vzdělávacích aktivit MAP II Mnichovohradišťsko. Jsem odjakživa chodec. Ráda chodím, je to pro mě naprosto přirozený pohyb (na který ale mnoho z nás zapomíná!). Mé zaměstnání mě nyní uvrhlo převážně před obrazovku počítače, navíc na home office se školní a školkovou dcerou za zády. Je tedy pro mě nezbytné najít si v současné situaci čas na sebe, jít se projít nebo proběhnout (či projet na kole) a utřídit si myšlenky, vypnout a být na čerstvém vzduchu. Přírodu nám zatím nezavřeli, je stále k dispozici pro všechny! 


Mnichovo Hradiště se zapojuje do dubnové výzvy 10 000 kroků 

25. 3. 2021

Výzva 10 000 kroků reaguje na současný neutěšený zdravotní stav obyvatel naší republiky. Cílem akce je vrátit chůzi, tj. nejpřirozenější lidský pohyb, zpět do našich životů, neboť prospívá nejen našemu tělu, ale i mysli. Tato chodecká a běžecká výzva bude probíhat od 1. dubna a už teď se může každý zaregistrovat k účasti buď sám, nebo v týmu na www.desettisickroku.cz .

Více než 50 % lidí v České republice trpí nadváhou. Tato skutečnost ovlivňuje nejen průběh aktuálního krizového stavu, ale zasahuje do života mnohých z nás a vede k přehodnocení některých dosavadních návyků. Zamysleme se tedy nad svým životním stylem jako možnou prevencí před nemocemi. Pravidelný pohyb včetně chůze je jeho velmi důležitou součástí

Aktivity jako chůze, běh nebo Nordic Walking působí příznivě na náš organismus a posilují jeho obranyschopnost. Cílem akce není ujít 10 000 kroků, jak by se mohlo podle názvu předpokládat, ale pokusit se chodit pravidelně a alespoň o něco víc, než jsme byli doposud zvyklí. Pro každého z nás je výzvou jiný počet kroků, ale přínosy jsou stejné.

Přihlášení dospělí (osoby starší 18 let) se mohou účastnit samostatně nebo v týmu. Nachozené nebo naběhané kilometry jsou následně bodově ohodnoceny. Speciální bodové zvýhodnění mají osoby s vyšším věkem a hmotností, což jim dává možnost umístit se stejně jako ostatním. Týmy mohou být tvořeny libovolně, ať už jako rodina, zájmový spolek nebo firma.

Vykonané aktivity je možné zaznamenávat na libovolném zařízení (mobilní aplikace, chytré hodinky...) a následně je do svého profilu na www.desettisickroku.cz nahrát. I přesto, že hlavním cílem a odměnou zároveň je upevnění našeho zdraví, jsou pro ty nejzdatnější připraveny zajímavé ceny (.

Do projektu se kromě Mnichova Hradiště zapojila další města či pražské městské části. Navíc byla v rámci výzvy také dohodnuta volná soutěž s městy Loštice, Konice, Mníšek pod Brdy, Dobříš, Mohelnice a Uničov, která budou s borci z Mnichova Hradiště soupeřit o více dosažených bodů. Vzhledem k počtu obyvatel ostatních měst dojde po finále k přepočtu dosažených bodů na jednoho obyvatele. Všichni tedy máme stejnou startovní pozici a nezbývá než 1. dubna vykročit.

Vítězem však budou ve skutečnosti všichni, kteří se zapojí do výzvy a rozhodnou se pro změnu!

Bližší informace o výzvě 10 000 kroků naleznete na webu www.desettisickroku.cz, případně na webu mnichovohradišťského Klubu českých turistů www.kctmh.cz, který převzal nad akcí záštitu, či na webu města www.mnhradiste.cz

KČT, Mn. Hradiště