Aktivity na konec listopadu

21.11.2022

Blíží se konec předposledního měsíce v roce, díky počasí již zimního, nicméně ani to nám nebrání v různorodých aktivitách. Nejprve bych vás ráda pozvala na seniorský výlet do Železného Brodu, který se uskuteční ve středu 23. listopadu 2022 a který si pro zájemce připravila Jitka Thorovská. Sejdeme se v 8:45 h na vlakovém nádraží v Mnichově Hradišti, cestu tam i zpět tedy absolvujeme vlakem. Čekat vás bude nenáročná procházka, prohlídka minimuzea skleněných betlémů či návštěva městského muzea. Více informací naleznete v přiloženém plakátu.

Hned den poté, ve čtvrtek 24. listopadu 2022, se chystáme na úklid schodů pod Drábskými světničkami. První akce tohoto typu proběhla na jaře, před zahájením turistické sezóny, nyní ji tedy opakujeme. Sraz ve 14:30 h na parkovišti pod Drábskými světničkami ve Dnebohu, pokud máte, vezměte si nářadí s sebou (zahradnické nůžky, hrábě, košťata, lopaty, motyky...). Akci inicioval jeden z našich členů - pan František Koliáš. Máte-li čas a chuť, přidejte se, prosím.

Zahálet nebudeme ani o víkendu. V sobotu 26. listopadu 2022 se chystáme spolu s dalšími dobrovolníky zapojit do výsadby aleje z Dnebohu na Přestavlky: akci zaštiťuje město Mnichovo Hradiště. Sraz "sazečů" bude v 10:00 hodin na cestě mezi Přestavlky a silnicí z Hoškovic do Dnebohu - v zatáčce. Prosíme pravověrné turisty, kteří se chtějí do akce zapojit, aby dorazili na místo pěšky (raději omezte nářadí, jež byste brali s sebou, něco málo bude na místě k dispozici), abychom zabránili případnému dopravnímu zahlcení lokality osobními automobily.

Sobota 26. listopadu 2022 bude zároveň dnem, kdy vypukne další Mnichovohradišťské kamínkování, v pořadí již třetí. Nachystáno je díky vydatné výpomoci našich seniorek (ale i mé rodiny) 30 kamínků s tématem andělů, které budete moci hledat na trase od železničního přejezdu před Přestavlkami, směrem k Přestavlkům, k Přestavlckému rybníku a zpět, kolem zemědělského areálu silničkou a nově vysazovanou alejí na Dneboh. Mapičku naleznete v příloze (nenechte se zmást dvěma cíli, nově budovaná alej zatím na Mapy.cz není vyznačená, proto jsem ji dokreslila). Vydejte se na procházku spojenou s hledáním kamínků. Případně přineste na trasu nějaký svůj, výměnou za nalezeného andílka. A nezapomeňte se nám pochlubit svým nálezem (buď sem do e-mailu, nebo na náš FB).

Těším se na viděnou na některé z těchto akcí a také na vaše kamínkové úlovky!

Markéta Tomášová, KČT Mnichovo Hradiště