Červen je tady!

01.06.2024

Milí turističtí přátelé, ačkoliv si pro nás první červnový den přichystal dešťovou nadílku, my věříme, že se během dneška vše vyprší a počasí bude příznivé na náš zítřejší výlet s muzeem. Sice jsme vás na tento výlet již zvali, ale opakování je matka moudrosti, proto nezaškodí vám výlet připomenout. A přidáme i další červnové pozvánky.

1) Neděle 2. června - výlet s mnichovohradišťským muzeem do Hubálova, kde navštívíme sklářskou dílnu Urbanových a vodní elektrárnu Hyblerových. Ale ani cestou do Hubálova a zpět z něj nebudete díky komentáři Karla Hubače z místního muzea ochuzeni o zajímavé informace. Sraz v 7:45 h na mnichovohradišťském nádraží, společný odjezd vlakem v 8:08 h do Březiny. Další přibližné časové údaje naleznete na přiloženém letáčku, je samozřejmě možnost připojit se k nám přímo v Hubálově.

2) Neděle 9. června - Tomáš Trkola vás zve na další cestu za rozhlednami, tentokrát těmi tanvaldskými. Připojte se k tomuto výletu, kde nebude o stoupání korunované nádhernými výhledy nouze. Sraz v 8:00 na mnichovohradišťském nádraží, společný odjezd vlakem v 8:08 h.

3) Pátek-sobota 21.-22. 6. - výlet pro opravdové fajnšmekry a zdatné turisty! Noční cesta z Harrachova do Mnichova Hradiště pro milovníky zajímavých výzev! Čeká nás cca 62 km nocí, za svitu měsíce. Letos jde již o 4. ročník a opravdu je reálné to zvládnout! Za sebou máme již noční cesty z Jičína, z Žitavy a loni pak z Mělníka. Ta radost ze zdárného absolvování trasy je nepopsatelná! Stojí to za to! Sraz v pátek v 16:50 h na vlakovém nádraží v Mnichově Hradišti.

Kromě těchto tří plakátky avizovaných akcí se můžete těšit na akce seniorské, chystáme se opět na dětský čundr, který nás tentokrát zavede do Dolního Bousova. A ke konci června snad zvládneme i tradiční posezení na závěr jarní sezóny u Jizery.

Těšíme se s vámi na viděnou!

Markéta Tomášová, KČT Mn. Hradiště