Červnové tipy 2022

03.06.2022

Milí turističtí nadšenci, červen nám již zaklepal na dveře a vy se máte na co těšit, pokud tedy budete chtít využít nabídku, již vám předloží náš odbor.

  1. Ještě naposledy připomenu sobotní akci ve spolupráci s mnichovohradišťským muzeem - kdo bude chtít na Výlet za řemesly vyrazit pěšky, ten nechť přijde v sobotu 4. 6. v 7:45 h na vlakové nádraží v Mnichově Hradišti. Společně dojedeme vlakem do Loukova, odtud půjdeme pěšky do Žďáru, kde nás bude čekat prohlídka kovárny, keramické dílny paní Baladránové (ta je mimochodem členkou našeho odboru) a následně v Arnošticích i Biofarmy Doubravky Fišerové. Domů opět vyrazíme po vlastní ose. Nicméně kdo by se na pěší výlet necítil, může se připojit na kole i dojet autem.
  2. Jitka Thorovská zve všechny seniory ve středu 8. 6. na cestu východním směrem, připravila si pro zájemce výlet k přehradě Les Království. sraz v 7:45 h na Masarykově náměstí, pojede se autobusem.
  3. Ze soboty 11. na neděli 12. 6. se vydají děti na svůj pochod z Březiny do Svijan a následně na Zásadku, kde je bude čekat přespání v romantických kulisách zříceniny zámku. To bude panečku dobrodružství! 
  4. Martina Melicharová nabízí v úterý 14. 6. výlet z Návarova do Velkých Hamrů. Cesta po Palackého stezce podél Kamenice bude jistě příjemná a i v horkých dnech osvěžující. Sraz v 8:40 h na vlakovém nádraží v MH.
  5. Ondra Šindelář nabízí fyzicky zdatným turistům výlet noční, a to s odjezdem v pátek 17. 6. a návratem v sobotu 18. 6. Sraz v pátek ve 14:50 h na vlakovém nádraží v MH, společně dojedeme až do Žitavy, kde bude zahájen 62 kilometrů dlouhý návrat domů.
  6. Čekat nás také bude vyhodnocení 100 jarních kilometrů, které spojíme s příjemným piknikem na pláži u Jizery. Termín zatím necháváme otevřený, vše se bude odvíjet od počasí, nicméně počítáme s týdnem od 20. 6. (skrytě si myslíme hned na úterý 21. 6., tak si termín případně rezervujte - leč rozhodne až počasí). Pozvánku vám ještě zašleme.
  7. Helena Pöllová si chystá již tradiční předprázdninový tajný výlet. Stejně jako v minulosti - je tak tajný, že ani termín zatím neznáme. Počítejte však s koncem června.
  8. Minulý týden proběhla brigáda na pláži u Jizery, bohužel nedošlo kvůli mokrým stolům a lavicím k jejich ochrannému nátěru. Barvy a štětce máme, odhodlání vše natřít také, zbývá jen doladit termín. Jen ho dáme dohromady (je důležité, aby pár dní nepršelo a aby samozřejmě nepršelo ani v den natírací brigády), ozveme se - ale bude to na poslední chvíli vzhledem k dříve uvedeným okolnostem.

Výčet našich aktivit pro tento měsíc je tedy kompletní, na vás bude jen si z této pestré nabídky něco vybrat a připojit se k nám. Těšíme se na viděnou!

Markéta Tomášová, KČT Mn. Hradiště