Co chystáme na listopad?

01.11.2022

Milí turističtí přátelé, bude tu listopad, což je tradičně měsíc, v němž utlumujeme naše výletní aktivity a zaměřujeme se na plánování nových. Nicméně věříme, že máte díky našim akcím řadu podnětů, které můžete zrealizovat i sami - stačí nahlédnout třeba na náš web, kde se dozvíte o akcích, jež už proběhly, a můžete se jimi nechat inspirovat.
Přesto nebudeme v listopadu zahálet. Ve čtvrtek 10. 11. vyrazíme autobusem do Poniklé - jde o novinku v naší nabídce, po autobusovém výletu jsme pokukovali již dávno, ale až teď se podařilo Heleně Pöllové domluvit dopravu i exkurzi. Zájem byl obrovský a kapacita výletu byla naplněna ještě předtím, než jsme stihli zveřejnit letáček na našem FB. Takový zájem nás samozřejmě velmi těší!
Máme tu pro vás ale i dvě brigády! Na jaře jsme pomohli s úpravou schodů pod Drábskými světničkami, na totéž se chystáme i nyní po sezóně. Ve čtvrtek 24. listopadu 2022 se potkáme ve 14:30 h na parkovišti ve Dnebohu a vyrazíme vyčistit dřevěné schody od nánosu písku, obnovíme a vyčistíme zanesené svodnice srážkové vody po značené turistické cestě. Nářadí s sebou: hrábě, motyčky, lopatky, nůžky...
Vše iniciuje pan František Koliáš, jeden z našich členů. Kdo nebude moci takto brzo, ať klidně dorazí později! A ještě jedna brigáda je v plánu, tentokrát organizovaná městem Mnichovo Hradiště. Půjde o sázení 80 stromků v aleji z Dnebohu směrem na Přestavlky a Hoškovice (viz mapy.cz/s/mavulesefa a příloha). Sázení proběhne v sobotu 26. 11. od 10:00 do cca 12:00 hod. Je potřeba na město nahlásit, kolik lidí by se pod hlavičkou KČT zhruba zúčastnilo: prosím vás tedy nejpozději do pátku 4. 11. o informaci o tom, zda byste se sázení mohli zúčastnit, a upřesnění, zda můžete přinést základní nářadí (rýče/krumpáče, lopaty, hrábě, palice/kladiva). Podle počtu nahlášených osob za KČT se ujmeme i příslušného počtu stromků.
Sobota 26. listopadu také bude první sobotou, kdy se přihlásíme s Mnichovohradišťským kamínkováním. Z předchozích let již možná víte, že se během poslední listopadové a při následujících prosincových sobotách můžete těšit na předem vyhlášené trasy, na nichž pak můžete nalézt kamínky s různorodou tematikou. Věřím, že v sychravém listopadovém a prosincovém počasí je to třeba prima důvod opustit teplo domova a vydat se na krátkou procházku. Pomůžete mi s malováním kamínků? Témata budou následující: v sobotu 26. 11. andílci, 3. 12. čerti a Mikulášové, 10. 12. zimní tematika, 17. 12. vánoční tematika, 24. 12. zlatá prasátka. Trasy se včas dozvíte! Ještě prosba na závěr: zaneste si prosím do kalendáře členskou schůzi, kterou plánujeme na středu 11. 1. 2023 od 17:00 h. Věříme, že letos se již potkáme tváří v tvář a nebudeme si spolu dopisovat prostřednictvím e-mailů. Čekají nás mj. i volby do výboru našeho odboru - pokud by se chtěl někdo další z členů či jiných zájemců více zapojit do organizování turistických akcí, bude vřele vítán. Dejte mi případně s předstihem vědět, že máte zájem se aktivněji zapojit! Jménem celého mnichovohradišťského odboru KČT bych vám ráda poděkovala za přízeň, kterou nám prokazujete, a popřála pohodové podzimní dny!

Markéta Tomášová, KČT Mn. Hradiště