Dubnová výzva 10 000 kroků 2022

01.03.2022

V loňském roce se řada občanů z Mnichova Hradiště a okolí přihlásila nejprve do dubnové, posléze i do říjnové výzvy 10 000 kroků. Nejinak tomu bude i pro letošní rok. Ti z vás, kteří se "našli" v pravidelné denní dávce kroků, se mohou opět zapojit, a to do dubnové výzvy, jež bude probíhat od 1. do 30. 4. 2022.

Registrace k účasti ve výzvě je možná již od 1. 3. 2022 na webu výzvy: www.desettisickroku.cz. Zapojit se mohou jednotlivci i týmy. Hlavním soutěžním cílem jednotlivce a týmu je nasbírat co nejvíce bodů, jejichž počet je ovlivněn množstvím nachozených kilometrů, věkem a BMI účastníka. Dílčí, nesoutěžní cíle jednotlivce jsou následující: užít si kilometry ve třech povolených disciplínách (chůze, běh, nordic walking), vykonat osobní virtuální pouť po krásách naší republiky a zažít pestrý měsíc v pohybu sám se svými myšlenkami nebo s přáteli.

Proč se vlastně zapojit? Účastí ve výzvě nebojujete za obecné blaho či za spravedlivý svět. Účastí ve výzvě bojujete za své zdraví a přispíváte ke svému vyváženému životnímu stylu. 

I přesto, že chůze patří k nejpřirozenějšímu lidskému pohybu, pomalu se z našich životů vytrácí. To s sebou bohužel přináší i řadu problémů a nemocí. Výzva 10 000 kroků se to snaží napravit a svým obsahem vám nabídnout možnost, jak chůzi znovu zařadit do vašich všedních dnů.

I takový může být váš duben 2022 - aktivní, veselý, zdravý!

Markéta Tomášová, KČT Mn. Hradiště