Dubnové tipy 2022

01.04.2022

Milí turističtí přátelé, je tu duben, jaro v plném rozpuku (i když ho momentálně lehce přibrzdily zimní teploty) a vy nejspíš pokukujete po nějaké víkendové výletní aktivitě. Mám tu pro vás řadu výletů, jimiž snad oslovíme každého jednoho z vás.

  1. Ráda bych vás již tuto sobotu 2. dubna pozvala na celorepublikovou akci Ukliďme Česko - sejdeme se v 9:00 hodin na začátku Dolců a již tradičně se pustíme do úklidu Dolců. Bude jen na vás, zda se v jejich polovině vrátíte do Mnichova Hradiště, či si s námi cestu protáhnete až do Hoškovic a třešňovkou se s námi vrátíte zpět.
  2. V neděli 10. dubna nás čeká již pátý ročník našeho tradičního jarního zahajovacího výletu Zásadně na Zásadku. Start bude průběžný mezi 9. a 10. hodinou na parkovišti za zámkem, tras na výběr bude několik, cíl však jediný - zřícenina Zásadka na sousedním Sychrově. Děti cestou čekají drobné úkoly, v cíli pak odměny, všichni obdrží pamětní list. Pokud si donesete vlastní buřty, budete si je moci na ohni opéct. Na Zásadce pak nebude chybět hudební produkce harmonikáře Jindry Kelíška nebo zasvěcený výklad o historii místa od Karla Hubače, pracovníka mnichovohradišťského muzea.
  3. V neděli 24. dubna nás Tomáš Trkola vyveze netradičně jižním směrem, na Kolínsko. Projdeme se labskými luhy, naše trasa povede z Kolína do Libice nad Vltavou. Zájemci o tento nenáročný 15kilometrový výlet se sejdou v 8:50 h na mnichovohradišťském nádraží.
  4. Pro drsnější turisty tu máme již dvakrát odložený výlet na Ještěd, kam si dojdeme bez nutnosti dopravy přímo z Mnichova Hradiště. Setkáme se v sobotu 30. dubna v 8 hodin na náměstí a v cíli budeme mít v nohách 36 kilometrů. Těšit se na vás bude Jirka Janda.
  5. A na co se mohou těšit senioři? Helena Pöllová si pro ně připravila dvě akce, jednak výlet na Zdenčinu skálu, jednak na Štolpišské vodopády. Konkrétní termíny těchto výletů budou ovlivněny počasím. Sledujte tedy naše informační kanály, web či Facebook , ať vám nic neunikne.
  6. Malá upoutávka na první máj: Helena Pöllová se již tradičně chystá na Valečov, přidáte se?!

Krásné jarní dny!

Markéta Tomášová, KČT Mn. Hradiště