Dubnové výlety 2023

31.03.2023

Milí turisté, duben nám již dýchá na záda a s ním přichází i řada našich výletních akcí. Níže naleznete jejich představení:

Hned tuto sobotu 1. dubna bych vás ráda pozvala na úklid Dolců, do kterého se pustíme v rámci celorepublikové akce Ukliďme Česko. Sejdeme se v 9 hodin na začátku Dolců.

V neděli 2. dubna se pak chystáme s Petrem Hladíkem na Litoměřicko, respektive Na Sedlo. Snad nás počasí nezklame a ukáže nám svou přívětivou tvář. Helena Pöllová zve zejména seniorské výletníky na úterní výlet (4. dubna) Za bledulemi do Českého ráje. Nenechte si tedy ujít příležitost zhlédnout tyto posly jara.

6. ročník našeho zahajovacího výletu Zásadně na Zásadku vychází na neděli 16. dubna, tedy po Velikonocích. Kromě ještě velikonočně vyzdobené Zásadky se můžete těšit na příjemný kytarový doprovod Zdeny Baladránové a Jiřího Vaška a na zpěv Radky Maděrové. A cestou na Zásadku mohou děti plnit jarní úkoly, za což budou v cíli odměněny drobnými dárky. Všichni si pak odnesou ze Zásadky pamětní list. Nezapomeňte přibalit do batohů buřty, oheň bude plápolat, opékací pruty budou připraveny!

V sobotu 22. dubna nás Lukáš Umáčený zaveze k našim blízkým severním sousedům, těšit se můžete na Rozhledny nedaleké Horní Lužice. Start bude sice brzký, ale o to impozantnější pak bude odměna v podobě výhledů z jednotlivých vrcholů.

Poslední dubnový víkend se pak ponese v duchu muzejní akce, kdy se v sobotu 29. dubna budeme moci společně vydat do nedalekých Dařenic, následně pak do loukovské Bažantnice a do Svijan. Milena Roudná vám přiblíží dařenické památné duby, dozvíte se řadu zajímavostí o loukovském zámečku Bažantnice a odpočinout si pak budete moci ve Svijanech. Těšíme se, že se na výlet s muzeem přidáte i vy!

Věříme, že je pro následující měsíc z čeho vybírat! A to je ještě pravděpodobné, že se senioři připomenou nějakou svou bleskovou akcí!

Příjemné jarní dny!

Markéta Tomášová, KČT Mnichovo Hradiště