Říjnová výzva 10.000 kroků

18.09.2021

Druhý podzimní měsíc se nezadržitelně blíží a s ním i říjnová výzva 10 000 kroků, na kterou se tak těšíme. Jste zaregistrovaní? Zapojili jste i své přátele a rodinu? Pokud ne, ještě tak můžete učinit na www.desettisickroku.cz a zaregistrovat se coby soutěžící pod městem Mnichovo Hradiště. Jestliže jste se účastnili již jarní výzvy, jistě již víte, jak na to. Nicméně díky zpětné vazbě účastníků došlo k vylepšení výzvy, aby pro vás byla příjemnější a lépe vás podporovala ve zdravém pohybu. Účastí ve výzvě nebojujete za obecné blaho, spravedlivý svět ani nijak nepřispíváte na charitativní sbírky všeho druhu. Účastí ve výzvě bojujete za své zdraví a přispíváte ke svému vyváženému životnímu stylu. I přesto, že chůze patří k nejpřirozenějšímu lidskému pohybu, pomalu se z našich životů vytrácí. To s sebou bohužel přináší i řadu problémů a nemocí. Výzva 10 000 kroků se to snaží napravit a svým obsahem vám nabídnout možnost, jak chůzi znovu zařadit do vašich všedních dnů. Děláte to sami pro sebe!

Svou účastí se zapojíte do bodovací soutěže o ceny, budete virtuálně putovat s ostatními a poznávat nová místa, zjistíte, kolik toho denně ujdete a poznáte své okolí. Nabídnuty vám budou i nové výzvy. Do toho všeho můžete jít samostatně, nebo to sdílet s přáteli.

Nově, od říjnové výzvy 2021, je umožněna účast také lidem mladším 18 let, a to především díky požadavkům rodičů, kteří se chtějí výzvy účastnit v týmu jako rodina. Samozřejmě to tím pádem umožňuje účast i dětským týmům, spolkům, školám/třídám.

Připraveno je též zjednodušení v podobě výjimky při nahrávání důkazu o vykonání aktivity pro účastníky starší 70 let: jim bude stačit, když při vkládání aktivity pouze zaznamenají, kolik kroků/kilometrů/metrů v daný den ušli bez nutnosti nahrávat snímek obrazovky / printscreen / fotku přístroje.

K dalším novinkám patří např. možnost vydat se virtuálně napříč Českou republikou. Za každodenní aktivity získáte odměnu v podobě zajímavých zastavení.

Za své aktivity můžete získat 7 odznáčků, jež se vám zobrazí v profilu a budou motivovat nejen vás, ale i vaše přátele.

A pokud si každý den zaznamenáte jednu fotku svých dobrodružství, na konci měsíce dostanete účastnický list s koláží svých zážitků.

Chůze je nejpřirozenějším lidským pohybem, posiluje naše tělo i mysl. V době, kdy jsou naše tělo a mysl kvůli koronavirové epidemii vystaveny náročným zkouškám, přišla nezisková organizace Partnerství pro městskou mobilitu s výzvou 10 000 kroků, která je pro všechny. Zařaďte chůzi nebo běh mezi své každodenní činnosti a vydejte se spolu s ostatními cestou ke zdraví. Výzva 10 000 kroků pracuje s magickou hranicí deseti tisíc, což zhruba odpovídá 7,5 kilometru. Ve skutečnosti však stačí mnohem méně kroků, aby byl organismus odolnější. Důležitější než objem je spíše pravidelnost, svižné tempo a příjemné prostředí.

Markéta Tomášová, Koordinátorka výzvy 10 000 kroků za Mnichovo Hradiště