Květnová nálož akcí

27.04.2024

Počasí se, zdá se, definitivně umoudřilo a ustálilo a my za vámi přicházíme doslova s náloží akcí, které vám pro následující dny a týdny nabízíme.

1) Hned v pondělí 29. 4. 2024 se můžete přidat k brigádě na pláži u Jizery. Sraz v pracovním oděvu i pracovní náladě v 16 hodin.

2) Ve středu 1. května se můžete přidat k již pátému výletu Na 1. máje na Valečov pod vedením Heleny Pöllové. Zájemci o tento výlet se sejdou v 9 h u železničního přejezdu v Mnichově Hradišti.

3) I druhou volnou středu, tj. 8. května, vám dokážeme naplnit, budete-li se chtít přidat k výletu Honzy Nohýnka do Hradčan a okolí. Vzhledem k horší dostupnosti nástupního místa se do Hradčan vydáme auty (odjezd v 9 h od mnichovohradišťského nádraží) - nahlaste se tedy prosím vedoucímu akce na uvedené kontakty (naleznete je na přiloženém plakátu), ať už se chcete s někým svézt, nebo naopak nabízíte volná místa ve svém automobilu.

4) V sobotu 11. května si pro vás Jana Jedličková připravila pestrý výlet do Krásné Lípy a okolí. Čekat nás bude loretánská kaple, rozhledna či luční bar. Odjezd vlakem bude brzký, v 6:45 h.

5) Už jste navštívili nově vybudovanou rozhlednu Hamštejn? Pokud ne (i pokud ano), nabízí vám Tomáš Trkola možnost ji zhlédnout a vystoupat do jejích výšin. Toto vše v sobotu 18. května. Sraz v 8:50 h na vlakovém nádraží v MH.

6) Milovníci sjíždění vody zbystřete! Nabízíme vám možnost víkendového splouvání Ploučnice (24.-26. května) ze Stráže pod Ralskem k Brennskému mlýnu. Bližší informace vám poskytne Ondřej Šindelář (kontakty a další podrobnosti opět na přiloženém letáčku): u něj je možné loď rezervovat a zaplatit zálohu. POZOR: To vše do 9. května!!!

7) Předznamenáváme i první červnovou akci, a sice v neděli 2. června výlet s muzeem do Loukova, Loukovce a Hubálova, kde se seznámíme se sklářskou dílnou Urbanglass a vodní elektrárnou Hyblerových. Výlet doplníme dobrodružným broděním Jizery!

Věřím, že si z naší bohaté nabídky vyberete! Podrobnosti k jednotlivým akcím naleznete na přiložených plakátcích.

Těšíme se na setkání s vámi!

Markéta Tomášová, KČT odbor Mn. Hradiště