Květnové výlety 2020

11.05.2020

Na začátku nového květnového pracovního týdne bych Vás ráda pozdravila jménem výboru mnichovohradišťského odboru - vzhledem k pandemii koronaviru jsme museli zrušit naše březnové, dubnové i květnové akce. Velmi nás mrzí, že byla naše činnost takto omezena, navíc v nejkrásnějších měsících v roce. Věříme však, že trend uvolňování bude pokračovat i nadále a my se již brzy společně potkáme bez jakýchkoli omezení.

Zatím však nepočítáme s realizací výletu 17. 5. Oldřichovské háje a skály ani výletu 23. 5. do Oberlausitze Gebirge - oba budou přesunuty na příští rok. V Oldřichově jsme chtěli obdivovat zelenající se buky, proto nechceme tento výlet přesouvat na podzim. A do Německa se snad příští rok také již dostaneme.

Velmi jsme zvažovali, zda uskutečnit vodácký výlet na Ploučnici v neděli 24. 5. - tato sportovní aktivita je již povolena, roušky se nosit nemusejí. Naleznou-li se mezi Vámi zájemci o tuto akci, ozvěte se mi prosím nejpozději do středy 13. 5. na můj email (příp. telefon 732 680 514), domluvíme se, za jakých podmínek se voda uskuteční.

V rámci výboru jsme se též domluvili, že plánovaný společný KČT víkend od pátku 29. do neděle 31. května 2020 zrealizujeme - loni jsme si to skvěle a ke spokojenosti všech (bylo nás kolem 35 dospělých i dětí) užili ve Sloupu v Čechách, letos nabízíme jinou lokalitu, a sice Jiřetín pod Jedlovou, který umožňuje též řadu výletů. Ubytování pro max. 39 osob bude zajištěno v Penzionu pod Jedlovou (cena za ubytování se bude odvíjet dle naplněnosti, zatím je stanovena na 350 Kč/noc dospělý + 19 Kč pobytový poplatek a 300 Kč/noc dítě, pro členy KČT bude platit zvýhodněná cena), je zde i možnost objednání snídaní a večeří (při minimálním počtu 15 zájemců) - snídaně jsou formou švédských stolů (šunka, sýr, pečivo, zelenina, ovoce, džem, máslo, káva, čaj atd.), večeře obsahuje polévku a hlavní jídlo (navrhují guláš, pečené kuře a brambor) - jednotná cena 95 Kč/osoba. Pokud tedy uvažujete, že se s námi do Jiřetína vydáte, neváhejte, přihlaste se emailem a nejpozději do 13. května 2020 uhraďte zálohu 150 Kč/noc osoba na náš účet 2501471504/2010, do zprávy pro příjemce prosím napište své jméno a příjmení. V přihlašovacím emailu též uveďte, zda budete mít zájem o snídaně či večeře, případně obojí. Hotely a ubytovací zařízení by měly otevřít své brány individuálním zájemcům od 25. května, penzion na nás tedy bude připravený a budou splněny i hygienické podmínky.

Pokud jde o červnové akce, zatím počítáme s tím, že se již uskuteční, příznivý trend ohledně koronavirové pandemie nás udržuje v naději, že výlety proběhnou a my se v hojnějším počtu potkáme alespoň na některé z předprázdninových akcí. Při této příležitosti musím předeslat, že i Helena Pöllová, organizátorka seniorských výletů, již počítá s tím, že se s Vámi v červnu potká na některém z výletů, jehož termín Vám dám s předstihem vědět.

Přeji Vám příjemné jarní výlety 

Markéta Tomášová, KČT Mn. Hradiště