Ani v červnu nebudeme zahálet

01.06.2023

Milí turističtí přátelé, před námi je jistě teplý červen, během kterého jsme však nerezignovali na naše turistické aktivity a v němž pro vás máme připravené opět zajímavé akce:

1) Z pátku 2. na sobotu 3. června se chystáme vydat na toulky nocí, a sice během nočního pochodu z Mělníka do Mnichova Hradiště. Akce je určena pro zdatné turisty, nicméně není problém ji s námi zahájit a zakončit ji na libovolném místě, pokud si z něj seženete odvoz. Čeká nás totiž kolem šedesáti kilometrů!

2) Hned další víkend 10. a 11. června bude věnován víkendovému pobytu v Jetřichovicích, kde se zájemci mohou těšit jednak na putování touto kouzelnou krajinou, jednak plánujeme i nedělní východ slunce na Mariánské vyhlídce. Přihlaste se organizátorce Martině Melicharové s dostatečným předstihem, ať o vás ví!

3) Senioři se mohou ve středu 14. června těšit na výlet do Mělníku s Vladimírou Hančlovou, která vás tímto kouzelným místem na soutoku Labe s Vltavou provede.

4) Víkend 17. a 18. června bude věnovaný dětem, jejich přechodu a přespání na Trávníčku. Děti jsou již přihlášené, těšíme se na hladký průběh akce pod vedením Martiny Kulíkové (loni si děti užily cestu z Březiny přes Svijany na Zásadku, přespání na zřícenině a druhý den cestu do Mnichova Hradiště).

5) Na konec června pak plánuje Helena Pöllová tradiční tajný předprázdninový výlet. Nenechte si jej ujít a sledujte naše informační kanály!

6) Je možné, že nás nějakým výletem ještě překvapí Jitka Thorovská - i s tou je tedy dobré být v kontaktu

7) A jedno malé prázdninové avizo - ve spolupráci s Českým rozhlasem region připravujeme jednu z akcí jejich Turistického léta, která se bude v sobotu 22. července odehrávat v našem regionu! Budete-li tou dobou zrovna v Mnichově Hradišti či jeho okolí, přidejte se tedy k nám (plakátek k akci a další informace o ní jsou v přípravě).

Na našem FB i na webu máte informace o akcích plánovaných i těch uplynulých, nevyjde-li vám tedy společný výlet s námi, můžete se některým z těch již realizovaných inspirovat pro své vlastní toulky přírodou blízkou i vzdálenější!

Přeji všem pohodové turistické dny

Markéta Tomášová, KČT Mn. Hradiště