Listopadové pozvánky

10.11.2023

Podzim je (konečně) podzimem, my za sebou máme víkendový přechod Krušných hor, nicméně před sebou dvě neméně zajímavé a jistě i lákavé akce:

1) Otevření lávky přes Jizeru (u Kofoly) se uskuteční v pondělí 13. listopadu 2023 od 14 hodin. Slavnostní přestřižení pásky bude doplněno i procházkou po nejbližším okolí připravenou mnichovohradišťským muzeem, všichni jste zváni. Více podrobností se dozvíte v přiloženém letáku, případně na webu města: Město Mnichovo Hradiště

2) V sobotu 25. listopadu 2023 bude Mnichovo Hradiště hostit Podzimní setkání turistů Středočeské oblasti KČT, které by mělo přitáhnout stovky turistů, zejména ze Středočeského kraje (ale věříme, že i odjinud). Náš odbor se ujal přípravy této akce, pro kterou jsme nachystali několik možných tras (viz propozice v příloze), vždy s cílem v jídelně v Mírové ulici, kde bude pro účastníky připraveno občerstvení po jejich turistickém výkonu. A nejen to - turisté obdrží upomínkové listy a upomínkové předměty, budou si moci zakoupit turistické suvenýry, kromě občerstvení bude náladu v "cíli" zpříjemňovat živá hudba, dojde i k vyhlášení akce Středočeské desítka. V sobotu bude výjimečně otevřeno mnichovohradišťské informační centrum, bude možnost navštívit III. zámecký okruh zámku, otevřená bude krypta v Klášteře Hradišti nad Jizerou, případně zajděte na Valečov, kde bude v tento den probíhat 1. adventní trh (viz plakát v příloze). Bližší informace o tomto sobotním setkání se dozvíte v přiloženém plakátku či v propozicích. Abyste se mohli akce zúčastnit, nemusíte být členy KČT - pozvěte tedy své blízké a známé, ať Středočeši vidí, že se na Mnichovohradišťsku "chodí"!

Možná ještě zmíním, že Mnichovo Hradiště bude po celý víkend (tj. od pátku do neděle) hostit souběžnou akci, a sice seminář pro předsedy a zástupce odborů ze Středočeské oblasti KČT. 

Markéta Tomášová, KČT Mn. Hradiště