Mnichovohradišťské kamínkování II

24.11.2020

Druhé Mnichovohradišťské kamínkování je zde, respektive proběhne v sobotu 28. listopadu - tentokrát můžete kamenné poklady nalézat v lesoparku. Ten v poslední době vykvétá do krásy, nově se v něm objevila socha mnicha, opravují se schody mezi židovským hřbitovem a Jizerou (tam kamínky určitě nebudou, tak je tam ani nehledejte!), v lesoparku se dozvíte zajímavé informace např. o bývalé rozhledně či o jeskyni. Budete mít tedy kromě kamínků skvělý důvod lesopark navštívit. V lesoparku vás bude čekat 20 kamenných turistických značek plus řada dalších kamínků od těch, kteří se mi ozvali, že je na místo donesou. Budu ráda, pokud některý z našich kamínků naleznete, vyfotíte a pošlete nám o tom informaci - kamínek si můžete nechat a poponést jinam (i o tom nám samozřejmě můžete napsat). A pokud by se vám chtělo nějaký kamínek "pod hlavičkou" KČT MH vytvořit, zlobit se nebudeme. Veškeré potřebné informace naleznete v přiloženém plakátku. Jen vás prosíme, abyste se spokojili s jedním kamínkem a zbytek nechali i ostatním zájemcům! Připomínáme pár zásad, které je třeba dodržovat, abychom byli co nejšetrnější k přírodě kolem nás (vyňato z pravidel FB skupiny Kamínky).

Z důvodu ochrany životního prostředí by neměly být na kamínky lepeny očka, třpytky, izolepa atd. Kamínky by měly být dobře zalakovány, aby držely barvu a nic se z nich nesmývalo.

  1. Z důvodu ochrany životního prostředí by neměly být na kamínky lepeny očka, třpytky, izolepa atd. Kamínky by měly být dobře zalakovány, aby držely barvu a nic se z nich nesmývalo. 
  2. Nesmějí být ničeny přírodní a kulturní památky.
  3. Kamínky se mají dávat na bezpečná a viditelná místa.
  4. Nevhodné jsou kašny, hřbitovy, pomníky, obchody, nemocnice, kostely, tráva ve městě, u výběhů v zoo, volná příroda, CHKO, NP, lesy, řeky atd. Pro kamínkování je ideální městské prostředí.
  5. Pokud budete chtít kamínky malovat také, nesbírejte je ve volné přírodě, skočte do obchodu (já byla u nádraží, kde prodávají štěrky a písky), koupíte je tam za pár kaček.

Těší nás váš zájem o tuto akci a s ním i spojený výrazně větší zájem o okolí! Děkujeme.

Markéta Tomášová, KČT Mn. Hradiště