Nabídka výletů na září 2022

30.08.2022

Milí turističtí přátelé, podzim je tady - alespoň ve vzduchu je již cítit. Máme za sebou dva měsíce letních dovolených a radovánek, během nichž jsme v rámci výboru dali alespoň načas vale hromadné turistice a věnovali jsme se svým rodinám. Nicméně s blížícím se zářím jsme tu v plné síle a nabídneme vám program, ze kterého si snad alespoň jednu aktivitu vyberete - je totiž poměrně pestrý. 

1) Máte doma dítko školou povinné a potřebujete mu na středu 31. 8. 2022 zařídit celodenní program? Pokud ano, ještě máme dvě místa na našem dětském výletu do Hruboskalska. Více informací naleznete v přiloženém plakátku. Přihlášku pak můžete zaslat odpovědí na tento e-mail.

2) Hned v pátek 2. 9. 2022 bych vás ráda pozvala na Východ slunce na Milešovce, který budeme pozorovat v sobotu 3. září ráno poté, co strávíme noc na tomto impozantním vrcholu. Ještě jedno či dvě místa pro vás případně najdeme.

3) Senioři se mohou těšit na svůj první podzimní výlet ve středu 7. 9. 2022 - Vladimíra Hančlová je provede Dolnobousovskem.

4) V sobotu 10. 9. 2022 pak nabídneme zájemcům o sakrální památky náš třetí výlet s panem farářem, tentokrát směrem na Boseň, Kněžmost a dále. Bude se jednat o cyklovýlet, ale absolvovali jej v minulosti i motoristé.

5) Středa 14. 9. 2022 bude věnovaná výletu na symbol Českého ráje, a sice na zříceninu hradu Trosky. Přidejte se k Jitce Thorovské, která vás na Trosky dovede.

6) Kdo by chtěl více nahlédnout pod pokličku značení turistických tras, je zván v neděli 18. 9. 2022 na akci Značkařem na zkoušku, kde vás do tajů této dobrovolnické aktivity zasvětí Jirka Janda.

7) Senioři se dalšího výletu dočkají ve středu 21. 9. 2022, opět s Vladimírou Hančlovou, která je vezme do nedalekého Turnova.

8) Poslední zářijovou neděli, konkrétně 25. 9. 2022, přijměte pozvání na Nejsevernější bod Česka. Věříme, že vás tento kout naší republiky osloví. Výlet si pro vás připravil Petr Hladík.

9) Na samém konci září (bude to někdy v týdnu od 26. 9., podle počasí) se pak mohou na svůj další výlet opět těšit senioři, tentokrát s Helenou Pöllovou, jež si pro ně nachystala trasu Boreckými skalami.

10) Možná ještě nalákáme na první říjnový víkend, jehož se již tradičně ujal Lukáš Umáčený - Víkendové putování krajinou východního Českého středohoří s přespáním v Úštěku.

Vybrali jste? Doufám, že ano!

Markéta Tomášová, KČT Mn. Hradiště