Oficiálně začínáme v dubnu!

31.03.2024

Milí turističtí přátelé,

měsíc duben je doslova za humny, jaro se navíc konečně přihlásilo v plné parádě, rozjíždějí se i naše výletní aktivity (stranou nechávám naši seniorskou odnož, ti vyrážejí za procházkami již od začátku roku - ale jak už je to pro ně typické, vždy jde o rychlovýlety vyhlašované cca týden předem). Co vám tedy nabízíme pro následující měsíc?

V sobotu 6. dubna se můžete zapojit do celorepublikové akce Ukliďme Česko. Naše trasa je již roky neměnná, přesto nás vždy překvapí, jaké poklady v podobě nepořádku příroda odhalí. Sraz v 9 hodin na začátku Dolců, vše bude mít tentokrát pod taktovkou Jirka Janda.

Odměnou po úklidu nám bude nedělní výlet (7. dubna) Petra Hladíka, který si pro zájemce připravil výlet k Bráně Čech (Porta Bohemica). Čeká nás tedy výjezd mimo Český ráj západním směrem. Ale jistě nebudete litovat, výhledy na labský kaňon budou mimořádné.

Je to neuvěřitelné, ale letos vás chceme pozvat na již 7. ročník našeho tradičního zahajovacího výletu Zásadně na Zásadku (v neděli 14. dubna). Průběžný start jak jste již zvyklí: mezi 9. a 10. hodinou na parkovišti za zámkem. Aby se děti cestou zabavily, bude pro ně připravena menší hra, díky níž poznají nějaké zajímavosti z jarní přírody. Letošním překvapením bude účast hudební skupiny Rezekvítek, která nám na Zásadce zpříjemní "cílovou" atmosféru. Přijďte "pobejt"!

Naši dubnovou nabídku pak uzavírá pak svým sobotním výletem 20. dubna Jirka Janda, který nás zaveze a zavede na své oblíbené Kokořínsko. Jak se Jirka sám přiznal, letos je to již jeho pátý výlet na toto místo a zase si pro zájemce připravil zcela nové cesty, kterými nás ještě neprovedl.

Ať už si vyberete jednu akci, či rovnou všechny, těšíme se na vás!!! A těšíme se i na následující měsíce, protože i v nich vás zavedeme do dalších námi neprobádaných končin!

Pohodové jarní dny!

Markéta Tomášová, KČT Mn. Hradiště