Pocta Václavu Budovci z Budova

27.06.2021

V sobotu 26. 6. 2021 se uskutečnila na několika místech v Mnichově Hradišti i jeho bezprostředním okolí: v muzeu, v zámeckém parku, cestou ke Káčovu, pod samotným Káčovem, v Sychrově na Zásadce. Jsme poctěni, že jsme mohli být jako "spolek" součástí této velmi příjemné události a přispět tak svou troškou ke zdaru akce. Věříme, že Ti, kteří se jí zúčastnili, nebyli zklamáni, na své si mohli přijít opravdu všichni - od dětí po dospělé a seniory.

Lukáš Umáčený vytvořil kouzelnou mapku cesty z MH na Zásadku, Dominik Rubáš vás zasvětil do tajů geologie, potkat jste nás mohli i v samotném muzeu u skvělých placek z Budovcovy doby (naši členové Vendy a Míša) či v zámeckém parku u kočáru taženého starokladrubskými hřebci (Helena a Markéta). A odpoledne jsme nechyběly ani na Zásadce, vypomohly jsme v muzejním stánku a u dětské dílničky.

Máme radost, že si Pocta Václavu Budovci z Budova našla své návštěvníky: věříme, že si ji všichni náležitě užili, dozvěděli se mnohé o Budovcovi a jeho době i o Budovcově pomníku, který se brzy vrátí zpět na mnichovohradišťské náměstí.

Velké díky Muzeum města Mnichovo Hradiště, bez zaměstnanců muzea a jejich pomocníků i všech dalších zapojených bychom sobotní den tak skvěle neprožili.

Markéta Tomášová, KČT Mn. Hradiště