Renata Venclova ve výzvě 10.000 kroků

01.12.2021

Příběhy z výzvy 10.000 kroků pokračují i dnes. Přinášíme vám povídání třetí ženy v pořadí Renaty Venclové, jež se s námi podělila o své osobní postřehy (mimochodem je Renata i maminkou jednoho ze dvou dítek, které se do výzvy pod Mnichovým Hradištěm přihlásilo - ale o tom zase zítra ).

"Výzvy jsem se teď v říjnu zúčastnila již podruhé. První jsem absolvovala v dubnu 2021, kdy jsem skončila na 13. místě. A jelikož to je moje šťastné číslo, s radostí jsem se vrhla na říjnovou výzvu. Dala jsem si svůj osobní cíl skončit do první desítky v našem městě. A podařilo se, a to hned na třetím místě z žen. Mám z toho radost. A to i přesto, že 17. září jsem si hodně špatně vyvrkla kotník, takže jsem se obávala, že nebudu moci ani chodit. Ale dala jsem to! Dost často i přes bolest. Bohužel jsem nemohla běhat, měla bych více kroků, ale tak snad v další výzvě.

Hranice 10 tisíc kroků je pro mě vlastně na denním pořádku, jelikož jsem na rodičovské dovolené a "běhám" kolem dětí neustále. Pouze jsem přidala občasnou procházku se synem, který se výzvy také zúčastnil (9 let).

Když to shrnu, výzva je pro mě vždy motivací a chutí něco dělat. V současné době se těším již na další výzvu tentokrát běžeckou, a to Adventní běhání v prosinci.

Ač na to nevypadám, ráda chodím i běhám a výzvy jsou super akce, a ještě lepší ty, při kterých se někomu pomáhá."

Jen pro zajímavost: Renata Venclová v říjnu nachodila 330,90 km / 437 698 kroků . A jak je vidět na fotografiích, které nám Renata poskytla, měla na svých cestách i malou společnici .