Říjnová nabídka výletů 2023

01.10.2023

Milí turisté, je tu říjen, desátý měsíc v roce, a my přicházíme s tipy na aktivity, jimiž je možné si tento podzimní měsíc zpestřit.

V neděli 8. října 2023 přijměte pozvání pana Tomsy do loukovské Bažantnice. Od 14 hodin se u zámečku uskuteční koncert bretonské a irské hudby. Během jarního výletu jsme vás do Bažantnice dovedli, mohli jsme zde obdivovat energii, s jakou se vrací zámečku jeho zašlá krása. Majitelé jistě od té doby na cestě za svým snem postoupili, koncert tedy bude příležitostí je jednak podpořit, jednak obhlédnout jejich snažení.

V sobotu 14. října nabízí Jitka Thorovská zájemcům možnost společně se zúčastnit v turnovském družstvu Granát dne otevřených dveří (Pozvánka na den otevřených dveří - Granát Turnov (granat.cz)). Zájemci o společný výlet nechť se sejdou na mnichovohradišťském nádraží, vlak do Turnova odjíždí v 8:58 h (délka trasy cca 6-7 km).

Petr Hladík nabízí zdatnějším turistům možnost vyjet do Oldřichova v Hájích, odkud se v neděli 15. října 2023 vydáme společně do Hejnic. Trasa bude dlouhá cca 17,5 km a bude zahrnovat stoupání i klesání. Více informací naleznete v přiloženém plakátku.

Jitka Thorovská dále nabízí výlety, jež se uskuteční v případě příznivého počasí:

  1. Procházka lesem (8 km), autobusem z Mnichova Hradiště do Rokyty, odtud přes kopec do Velkého Rečkova a autobusem zpět do MH.
  2. Kuks (7 km): ŽIREČ - Braunův betlém - křížová cesta 21. století a kolem Labe do Kuksu - Hospitál - nádraží
  3. Trosky - pouze SO-NE


Jistě něco přidá i Helena Pöllová. Pokud chcete být informováni o seniorských rychlovýletech, buďte s Helenou Pöllovou (helena.pollova@seznam.cz) a Jitkou Thorovskou (jitka.thorovska@seznam.cz) v kontaktu. Vyplatí se to! 

Takto dopředu bych ještě ráda avizovala, že Mnichovo Hradiště bude o víkendu 24.-26. 11. 2023 hostit Programový seminář Středočeské oblasti KČT, souběžně pak na sobotu 25. 11. 2023 připravujeme trasy Podzimního setkání turistů Středočeské oblasti (hvězdicové trasy s cílem v Mnichově Hradišti), jehož součástí bude i vyhlášení Středočeské desítky 2023. Půjde o významnou akci, která do Mnichova Hradiště přivede desítky či stovky turistů - buďte tedy její součástí! Již brzy se dozvíte konkrétní doporučované trasy!

Přeji vám pohodové toulky podzimní přírodou!

Markéta Tomášová, KČT Mn. Hradiště