Říjnové tipy na výlet

30.09.2021

Říjen už klepe na dveře a já přicházím s tipy na trávení volného času ve společnosti dalších výletů chtivých zájemců. Jak už jsem předesílala dříve, hned v neděli 3. 10. 2021 nás čeká výlet do okolí Kryštofova Údolí (těším se obzvlášť na přepravu transbordérem, to bude jistě zážitek). Sraz v 7:55 h na vlakovém nádraží v Mnichově Hradišti, tak nás tam nenechejte čekat samotné.

Následující neděli, a sice 10. 10. 2021 (krásné to datum!), vás zveme na podzimní Kozákov - procházka podzimně se zbarvující přírodou bude jistě nezapomenutelná, a povedou-li se výhledy... Sraz bude v 8:45 h na vlakovém nádraží v Mnichově Hradišti.

Víkend v polovině října bude zasvěcen putování krajem Labských pískovců a stolových hor s Lukášem Umáčeným - kapacita výletu je sice již naplněna, ale náhradníci se mohou hlásit. Znáte to - zaútočí rýmičky a místo se najde i pro nahlášené náhradníky.

Máme pro vás i úplnou novinku v naší nabídce, a sice noční pochod z Jičína do Mnichova Hradiště, z pátku 22. 10. na sobotu 23. 10. 2021. Sraz nočních výletníků bude v 16:45 h na vlakovém nádraží v Mnichově Hradišti.

Veškeré podrobnosti o všech nabízených výletech naleznete v přiložených plakátech. A jak už to tak bývá, nechte se překvapit, zda si pro vás Helena Pöllová připraví nějaký seniorský výlet. Dáme vědět, pokud ano!

Kdo by se chtěl do pohybu opravdu opřít, bude mít jedinečnou šanci v rámci výzvy 10 000 kroků, která startuje již zítra 1. 10. 2021 a potrvá po celý říjen. Výzvu u nás zaštiťuje město Mnichovo Hradiště ve spolupráci s mnichovohradišťským Klubem českých turistů. Svou účastí se zapojíte do bodovací soutěže o ceny, budete virtuálně putovat s ostatními, zjistíte, kolik toho denně ujdete, a poznáte své okolí. Více informací o výzvě i možnost registrace naleznete na webu výzvy: Deset tisíc kroků ke zdraví - 10000 kroků ke zdraví.

Já možná zdůrazním, že je možné se zaregistrovat i později, nahrávat aktivity lze i pět dní zpětně, nově se mohou zapojit i děti se souhlasem rodičů (můžete tak vytvořit třeba rodinný tým, účast dětí - 10000 kroků ke zdraví a seniorům nad 70 let odpadá nutnost nahrávat své každodenní aktivity pomocí aplikací, stačí pouze zaznamenat, kolik kilometrů či kroků jste daný den ušli (vše je tedy založeno na důvěře, Účast 70+ - 10000 kroků ke zdraví). Nová je též možnost vydat se virtuálně napříč Českou republikou. Za každodenní aktivity získáte odměnu v podobě zajímavých zastavení. Za své aktivity můžete získat 7 odznáčků, jež se vám zobrazí v profilu a budou motivovat nejen vás, ale i vaše přátele. A pokud si každý den zaznamenáte jednu fotku svých dobrodružství, na konci měsíce dostanete účastnický list s koláží svých zážitků.

Pro "nalomené" přidávám ještě jedno prima motivační video: Facebook. Pokud byste se potřebovali na cokoli ohledně výzvy optat či chtěli pomoci s registrací, neváhejte se na mě obrátit!

Těším se s vámi na viděnou na některé z našich akcí nebo v rámci výzvy 10 000 kroků, do níž jsem již podruhé zapojená.

Markéta Tomášová, KČT Mn. Hradiště