Říjnové tipy na výlety 2022

04.10.2022

Milí turističtí přátelé, je tu další podzimní měsíc - my jsme jej zahájili dvoudenním pobytem ve východním Českém středohoří, kdy jsme měli střídavě slunečno a deštivo. I přesto jsme si okolí Úštěku náležitě užili: brzy se o našem putování dočtete na našem FB i webu, vše bude doplněno i o fotodokumentaci. Nenechte si tedy toto shrnutí ujít.

Zdá se, že nám počasí přece jen ukáže svou vlídnější tvář, proto bych vám chtěla doporučit čtvrteční výlet (6. října) Z Návarova do Velkých Hamrů - v nabídce byl již před letními prázdninami, ale kvůli nemoci vedoucí Martiny byl zrušen. Nyní tedy máte šanci se do tohoto krásného místa v těsném sousedství řeky Kamenice vydat, to vše za slunečného počasí.

V následujícím týdnu přichází se svou nabídkou Helena Pöllová, a sice v úterý 11. října, kdy vás zavede do Boreckých skal. Nenáročná procházka vás potěší svým výhledem na Trosky i kouzelnými skalními útvary.

V neděli 23. října se můžete těšit na podzimně barevný okruh z Hodkovic nad Mohelkou přes Javorník a zpět, který si pro vás připravuje Jana Jedličková.

Ačkoliv jsem na jaře slibovala výlet do Prahy, musím jej z časových a pracovních důvodů odložit až na jaro. Ale nepřijdete o něj, Prahu mám moc ráda, táhne mě to tam pořád a ráda svou lásku k tomuto městu zprostředkuji i vám.

Přeji pohodové podzimní dny i výlety!

Markéta Tomášová, KČT Mn. Hradiště