Sraz turistů je za námi...

30.11.2023

V sobotu 25. listopadu 2023 se Mnichovo Hradiště stalo centrem středočeské turistiky, a to díky Podzimnímu setkání turistů Středočeské oblasti KČT. Na akci dorazilo kolem neuvěřitelných 300 výletníků!!! Šlo o velký nápor pro organizátory akce (kterými byli Jiří Laibl, programový ředitel SO KČT, a Josefa Mašínová, místopředsedkyně SO KČT) i pro náš mnichovohradišťský odbor, který celou akci hostil. Dostalo se nám pozitivních ohlasů a jsme rádi, že jsme důstojně reprezentovali naši nejsevernější výspu Středočeského kraje. Rádi bychom poděkovali všem, kteří se zasloužili o zdárný průběh setkání, jež bylo zároveň doprovozeno celovíkendovým seminářem vedoucích odborů a jejich zástupců ze Středočeské oblasti KČT. Perfektní ubytování pro účastníky semináře bylo zajištěno v mnichovohradišťském klášteře. V pátek zahájil seminář Ondřej Lochman a o promítání kouzelných snímků z nejbližšího okolí se postaral Karel Hubač. Cílem sobotní akce byla jídelna v Mírové ulici, děkujeme tedy tímto příspěvkem i jejím zaměstnancům, kteří se postarali o to, aby byli vyhládlí pochodníci výborně občerstveni po svém výkonu. Od ranních do odpoledních hodin se o výdej odměn neúnavně staraly Jana Jedličková a Venuše Kloncko. Místostarosta Honza Mareš dorazil turisty jednak pozdravit, jednak pomohl s losováním akce Středočeská desítka. V sobotu bylo též mimořádně otevřeno Městské informační centrum Mnichovo Hradiště. Naše členky Lenka Kocmanová a Vladimíra Hančlová přispěly svým pekařským umem a zasloužily se o chuťově vynikající dezerty pro páteční i sobotní seminář. Muzeum města Mnichovo Hradiště otevřelo v neděli dopoledne své brány pro účastníky semináře, aby byl jejich dojem z naší "brány do Českého ráje" úplný. Mimochodem mimořádně otevřený byl i III. zámecký okruh mnichovohradišťského zámku a krypta v Klášteře Hradišti nad Jizerou - naše díky směřují i tedy i tam.

Závěrem je ještě nutno zmínit, že by se akce nemohla uskutečnit bez finanční podpory města Mnichovo Hradiště, které ji podpořilo nejen významnou peněžní částkou, ale též účastí jejích zástupců během víkendu a zapojením jejích organizací.

Pro členy našeho odboru šlo o velmi hektický víkend, dokonce nebylo mnoho času ani na tradiční fotodokumentaci celé akce. Níže tedy jen pár střípků, které se nám zatím podařilo poskládat.

Markéta Tomášová, KČT Mn. Hradiště