Srpnové tipy

05.08.2021

Netradičně se Vám ozýváme i nyní, v době letních prázdnin. Máme tu pro Vás totiž rovnou tři nabídky, které můžete využít. Jdeme rovnou na ně:

1) Paní Vladimíra Hančlová si pro zájemce připravila na středu 18. 8. 2021 pohodový výlet kouzelným Věžickým údolím (sraz v 8:45 h na vlakovém nádraží v Mnichově Hradišti). Vzhledem k využití letního turistického autobusu je výlet v této podobě jindy nerealizovatelný, proto neváhejte a přidejte se, budete-li v daný den oplývat volným časem.

2) Na závěr letních prázdnin jsem si připravila pro dětské výletníky cestu Za Jasněnkou na Frýdštejn. V úterý 31. 8. 2021 se sejdeme s dětskými zájemci v 8:40 h před vlakovým nádražím v Mnichově Hradišti, odkud zamíříme na Malou Skálu. Z ní pak na Frýdštejn a jinou cestou zpět. Případné zájemce z řad rodičů poprosím o nahlášení svých ratolestí na můj email či telefon (kontakty jsou uvedené v plakátu), zvládnu spolu s kolegyní pobrat a ohlídat 14 dětí.

3) Poslední tip se týká akce, kterou si pro prázdninové dny připravila mnichovohradišťská knihovna. Možná se ptáte, proč Vám nabízíme literární tip v podobě velké letní facebookové soutěže městské knihovny, ale záhy pochopíte. Ano, načerpáte skvělé tipy na letní i poprázdninovou četbu, ale navíc se dostanete na zajímavá místa v Mnichově Hradišti - a právě v tom vidím skvělé prolnutí činnosti knihovny našeho turistického odboru. Dámy z knihovny již nabídly zájemcům o soutěž 24 dobře známých i mnohem tajuplnějších zákoutí, jež se v našem městě nacházejí (vždy ve spojení s nějakou knižní novinkou) - můžete si z těchto míst "poskládat" příjemnou procházku či vycházek několik. Daná místa můžete nafotit a snímky zaslat na email knihovny. Ačkoliv se tato akce již dostala do své druhé poloviny, stále není pozdě se do ní zapojit!!! Nebojte se tedy vstoupit na FB stránky Městské knihovny Mnichovo Hradiště (Knihovna Mnichovo Hradiště | Facebook), kde naleznete všechny potřebné instrukce i jednotlivá nabízená zastavení k vyfocení. A nebo se prostě dojděte do knihovny zeptat osobně, vše podstatné k soutěži se dozvíte i tam.

Jménem celého výboru mnichovohradišťského odboru KČT Vám přeji pohodové letní dny plné nezapomenutelných zážitků!

Markéta Tomášová, KČT Mn. Hradiště