Tipy na květnové výlety

28.04.2023

Milí turističtí přátelé, zdá se, že nám počasí již bude ukazovat jen tu přívětivější tvář, není tedy důvod "sedět doma za kamny"! Mám pro vás pár tipů, jak naložit s volnými dny a víkendy!

Možná jen připomenu sobotní (29. 4. 2023) výlet organizovaný mnichovohradišťským muzeem ve spolupráci s naším odborem, a sice do Dařenic, Loukova a Svijan. Neváhejte a přidejte se, vyrazit můžete pěšky, na kole i autem, na jednotlivých místech vás budou čekat zajímavá povídání.

Pondělí 1. května je letos volné, spojené s oslavami Svátku práce. My jej máme již několik let spojený i s výletem Heleny Pöllové Na 1. máje na Valečov. Příroda je v plném květu, půjde o nevšední zážitek.

Májovou vycházku ze Starých Splavů do Doks si pro vás na středu 3. května připravila Vladimíra Hančlová. Půjde o nenáročný výlet kolem Máchova jezera, kde bude v tomto ročním období ještě zaručen klid na pohodovou turistiku bez obvyklých letních zástupů výletníků a kempujících.

Druhý květnový prodloužený víkend bude zasvěcen přechodu Krkonoš, který jsme avizovali již před drahnou dobou a jenž je již naplněn. Držte nám tedy palce vy, kdo zůstanete v klidu domova, aby nám vyšlo počasí. Sami jsme zvědaví, jestli se na našich nejvyšších horách ještě potkáme se sněhem.

Miroslava Rydvalová již jednou připravila pro seniorskou sekci procházku po Mladé Boleslavi, která přitáhla velké množství zájemců. Tentokrát zamíří do Kolína, kterým nás provede. Zapamatujte si tedy termín středa 10. května 2023.

V neděli 14. května nás Jirka Janda zavede do Liběchova u Mělníka, odkud vyrazíme poznávat slavné Čertovy hlavy a další do pískovce vytesané reliéfy.

Poslední květnovou neděli, tj. 28. 5. 2023, vám nabídne svůj výlet organizátorský nováček Honza Nohýnek - budeme se opět pohybovat v blízkosti Máchova jezera, po čedičových sloupech s ním vystoupáme na vrchol Spící panny (resp. Lysé skály), odkud se nám za dobré viditelnosti naskytne výhled do okolí.

Jak jste již u nás zvyklí, je třeba být ve střehu, neboť senioři vždy přijdou s nějakým narychlo svolaným výletem. Nechme se tedy překvapit tím, co si pro nás Helena Pöllová a Jitka Thorovská (kterou ale stále trochu trápí bolavé koleno) na květen přichystají.

Krásné jarní dny!

Markéta Tomášová, KČT Mn. hradiště