Turistické září

19.08.2020

Zdravíme všechny příznivce výletů a pobytu v přírodě! Věřím, že letní období pro Vás bylo časem cestování a poznávání nových míst. Máte nějaký zajímavý tip na výlet, o který byste se s námi chtěli podělit? Ozvěte se a Napište nám vzkaz - výlet můžete zorganizovat i pro ostatní zájemce, my Vám s tím pomůžeme. Případně jej zrealizujeme my s Vaší dopomocí. Po slibně se vyvíjejícím červnu nyní přicházíme s nabídkou našich zářijových akcí, jež snad nebudou nijak narušeny koronavirem, upřímně v to doufáme. Jaké jsou tedy naše aktivity na první podzimní měsíc?

Ještě v poslední den prázdnin (pondělí 31. 8.) zveme šikovné děti na výlet na Babu a Dědka - čeká nás 8 km v blízkosti Mnichova Hradiště, děti se mohou těšit i na pár her či luštění. Kapacita výletu již byla zcela naplněna (přihlášeno 13 dětí). Děkujeme za Váš zájem.

V sobotu 5. 9. máme pro zájemce nachystanou tradiční vodu - zatím je dohodnuto 8 lodí, přidáte se též? Ještě je možnost se do pátku 21. 8. přihlásit (ondrejuv@gmail.com). Pojedeme z Benátek nad Jizerou do Káraného.

V neděli 6. 9. nás čeká tradiční výlet na Zásadku - původně jsme s ním chtěli zahajovat jarní turistickou sezónu, ale kvůli koronaviru byla akce zrušena. Nyní výletem "zahájíme" naše podzimní akce Těšíme se na Vás i Vaše rodiny - v cíli Vás čekají pamětní listy i drobné odměny.

I na Černou Studnici jsme původně měli stoupat na jaře. Nový termín pro tento výlet jsme stanovili na neděli 13. 9.

V sobotu 19. 9. Vám nabízíme výlet Západním úbočím Ještědu s hradem Roimund - vydejte se s námi poznat ne zcela "profláklá" místa poblíž Liberce.

Ve středu 23. 9. Vám nabízíme nenáročný cýlet podél Labe, který jistě osloví ty z Vás, kteří jste pány svého času i uprostřed pracovního týdne.

Poslední z nabízených výletů je dvoudenní a říjnový (3. a 4. 10.), do Lužických hor, nicméně vzhledem k nutnosti zamluvit přesný počet míst na přespání je třeba si své místo na této akci zarezervovat již nyní ume@centrum.cz, a to nejpozději do pátku 4. 9.!

Prozradím ještě jeden říjnový termín (leč plakátek ještě nepřiložím) - koho mrzelo, že jsme v červnu kvůli počasí zrušili náš cyklovýlet za poznáním kostelů na Mnichovohradišťsku, vězte, že nový termín byl stanoven na sobotu 17. 10. - snad nám tentokrát bude počasí již přát. Zarezervujte si tedy i tento den pro KČT.

Příjemný zbytek letních dní a v září na viděnou!!!

Markéta Tomášová, KČT Mn. Hradiště