Víkendový pobyt v Českém Švýcarsku

Ve dnech 8.-10 května jsme vyrazili na další májový víkendový pobyt. Jako základnu jsme si vybrali Fabriku Doubice v Českém Švýcarsku. Požár, který v blízkosti Doubice v týdnu před akcí vypukl, byl díky připravenosti hasičů i pracovníků národního parku uhašen ještě před naším příjezdem a nás nijak neomezil.
Každý z 31 účastníků si našel svůj způsob, jak objevovat krásy zdejší krajiny – pěšky, na kole, nebo i na vozíčku, ve skupince, ve dvou či individuálně. Navzdory menšímu komfortu turistického ubytování a omezenému soukromí panovala po celý víkend vzájemná tolerance, skvělá atmosféra a dobrá nálada.
Navštívili jsme mimo jiné Tokáň a blízké skalní město. Vyrazili jsme na kratší či delší výlety v okolí Jetřichovic s exponovanými skalními vyhlídkami, i méně navštěvovanými hrádky nebo údolími. Vystoupali jsme přes Kyjov na Vlčí horu a užívali si jarní přírodu v rozpuku s překrásnými rozkvetlými rododendrony. Děkuji všem účastníkům za příjemně strávený víkend a těším se na další společný májový výjezd ... uvidíme, kam to bude příště.
Fotogalerii naleznete zde: Víkendový pobyt v Českém Švýcarsku
Ondřej Šindelář
