Dubnová výzva 10 000 kroků - 2022

10.05.2022

V sobotu 30. dubna 2022 skončila jarní výzva 10.000 kroků - ti, kteří se do ní zapojili, si nejspíš oddechli. Konec nutnosti zapisovat si nachozené kilometry! Konec nutnosti hlídat si množství kroků! I když účastníci šli do výzvy zcela jistě dobrovolně, možná pro ně bylo toto sledování výkonů obtěžující. Nicméně věřím, že pro některé bylo naopak zajímavé evidovat své každodenní výkony v průběhu jednoho měsíce. A je mi jasné, že mezi nimi byli i tací, kteří se dovedli během dubna díky výzvě vyhecovat k maximálním výkonům.

Kroková výzva tedy skončila a s ní i výkony účastníků? A nebo zapojené naopak chůze chytla natolik, že si z ní udělali svou přítelkyni, s níž si dávají dostaveníčko každý den?! Pokud jste jí právě Vy dali šanci, je to určitě krok dobrým směrem, ke kterému Vám gratuluji. Protože stále platí ono okřídlené: Ve zdravém těle zdravý duch!

Jistě jste zvědaví, jaká je bilance výzvy v Mnichově Hradišti. Zapojilo se do ní přesně 50 účastníků (11 mužů a 39 žen). Aktivních bylo 44 účastníků (8 mužů a 35 žen). Mezi těmito účastníky byly "schované" také děti, těch bylo celkem 7 (ročníky 2008-2015).

Vzhledem k tomu, že výzva cílí zejména na seniory a lidi s nadváhou, možná Vás bude zajímat, že nejstarší účastník výzvy je ročník 1939 (a zároveň je to i výherce za Mnichovo Hradiště!!!), nejtěžší vážil 120 kg (ti byli dokonce dva o této hmotnosti). Společnými silami jsme v dubnu nachodili 8103,48 kilometrů!

Nyní již vítězná listina:

Muži

  1. Jiří Šmidrkal
  2. Petr Lamač
  3. Pepa Mráz

Ženy

  1. Renata Venclová
  2. Pavla Macková
  3. Helena Müller

Děti

  1. Natálie Nedomová
  2. Štěpán Langr
  3. Nina Holečková

V rámci Mnichova Hradiště vznikly i dva týmy, jeden čtyřčlenný HOL-TOM (dvě dospělé a dvě děti), jeden šestičlenný Alkoholky (čtyři dospělé a dvě děti). Zvítězil tým HOL-TOM s rozdílem pouhého jednoho bodu!

Gratuluji všem: tj. vítězům i ostatním. Protože nebylo důležité vyhrát, ale zúčastnit se!

A pokud se Vám chůze dostala takříkajíc pod kůži, využijte bohatou nabídku mnichovohradišťského Klubu českých turistů - jistě z ní něco vyberete.

Markéta Tomášová, KČT Mn. Hradiště


14. 4. 2022

Téměř dva týdny s výzvou 10.000 kroků! Věřím, že zatím stále kráčíte zlehka a s radostí. Ti, kteří se zaregistrovali do celorepublikové výzvy 10.000 kroků pod hlavičkou města Mnichovo Hradiště, dostávají do svých e-mailových schránek informace od organizátorů s různými radami, tipy, motivacemi či podněty nebo zajímavými slevami od sponzorů akce (UAX, designová trička; VOXX, kvalitní ponožky; Naboso, barefoot obuv; Audiotéka, na měsíc zdarma; Spokonožka, ortopedické pomůcky; Zdravá lahev; SONNENTOR).

Možná by Vás zajímalo, jak je to s výzvou v rámci Mnichova Hradiště. V tomto jarním ročníku se do ní přihlásilo 54 jednotlivců, z toho je 42 žen a 12 mužů . Nejstarším účastníkem je muž, ročník 1939 , nejmladší účastnicí je dívka narozená v roce 2015 - takový tedy máme věkový rozptyl mezi zapojenými do výzvy. Vznikly též dva ženské týmy, jeden 6členný, druhý 4členný.

Věřím, že pro inspiraci ke svým vycházkám využíváte třeba i nabídku mnichovohradišťského odboru Klubu českých turistů - naše aktivity se s nadcházejícím jarem rozjíždějí, sledujte tedy náš web KČT Mnichovo Hradiště či FB, ať Vám nic neunikne.

Ať je pro Vás tato výzva radostí!!!

Markéta Tomášová


22. 3. 2022

Na značky! Výzva 10 000 kroků brzy začíná!!! Registrujte se pod městem Mnichovo Hradiště, vytvořte tým a pozvěte své přátele, kolegy i rodinu. Není na co čekat. Společně si duben užijeme!

Výzva i samotný portál jsou notně vylepšené. Co nového vás čeká?

✅ nové kategorie (podle pohlaví, věku, BMI, povolání...);
✅ nové týmy (firemní, partnerské, rodinné);
✅ nové odznaky;
✅ nová virtuální pouť (z Bruntálu do Dobříše);
✅ nová osobní výzva;
✅ nová soutěž Galských vesnic (obce do 1500 obyvatel)
✅ a další vychytávky...

Přátelé, příroda, čerstvý vzduch a radost z pohybu, to všechno zůstává.
Všechny informace naleznete na webu www.desettisickroku.cz

Přihlaste se hned teď!

Markéta Tomášová