Z Mnichova Hradiště do Veselé a zpět

20.05.2026

Na středu 20. května 2026 jsem pozvala turisty na odpolední asi 10km vycházku s cílem odejít od televize a nasbírat u Jizery pěkné kamínky na malování. U bývalé Severky se nás sešlo 7 a šli jsme okolo železniční trati směrem k Veselé na lhotickou silnici. Touto cestou, která je příjemná na chůzi, protože se střídá polní a luční cesta, jsme šli již několikrát. Pozorovali jsme nejdříve upravené chatky a potom krásnou, ještě neposekanou louku. Šli jsme za humny domů ve Veselé, směrem k písečáku Veselá. Cestou jsem volala majiteli Kiosku nad jezem, zda bychom si u něho mohli zakoupit nějaké občerstvení v podobě pití, protože i když bylo pod mrakem a vypadalo to, že bude pršet, bylo teplo a dusno. Majitel však bohužel pilně pracoval na zvelebení kiosku před sezonou.

Nasbírali jsme potřebné kamínky, aby to bylo únosné, protože kamení je těžké. Vydali jsme se směrem k Lidlu a Penny a kaštanovou alejí na nádraží ČD.

Za příjemného povídání jsme ušli 7,9 km.

Fotogalerii naleznete zde: Z Mnichova Hradiště do Veselé a zpět

Jitka Thorovská

Share