Zářijová nabídka výletů

03.09.2021

Ve středu někteří z nás vypravili do škol své děti či vnoučata a tím se před námi otevřel první poprázdninový měsíc, který snad svým počasím dožene to, co léto nestihlo. Věřím, že babí léto bude kouzelné a že k příznivému dojmu z nastupujícího podzimu přispějí i naše výlety. Oproti již na jaře vyhlašovanému kalendáři došlo k drobným úpravám, proto si tedy vše pozorně prohlédněte. Pojďme si tedy naši zářijovou nabídku představit:

  1. Sobota 4. září 2021: Toulky kolem Kryštofova Údolí - Petr Hladík nás vyveze do blízkosti Kryštofova Údolí, jehož okolí je balzámem na duši a oázou klidu po možná hektických letních dovolených a bláznivém začátku září. Už v úvodu cesty se přes Lužickou Nisu dopravíte netypickým dopravním prostředkem, a to transbordérem, o zážitek tedy budete mít postaráno už v úvodu výletu. Cesta lesním klidem jistě potěší a zastavení v samotném malebném Kryštofově Údolí jistě také. Sraz bude v 7:55 h na vlakovém nádraží v Mnichově Hradišti.
  2. Středa 15. září 2021: Bartošova Pec - Co se nezvládlo na jaře kvůli covidu, doháníme na podzim. Takovým výletem je i Bartošova Pec, seniorský výlet Vladimíry Hančlové, který vám nechá poznat zajímavý přírodní útvar a dovede i do Jenišovic, místa odpočinku historika Josefa Pekaře. Oběd v rohozecké pivovarské restauraci bude jistě příjemným zastavením na cestě z Dolánek a zpět. Sraz bude brzký, v 6:45 h na vlakovém nádraží v Mnichově Hradišti.
  3. Neděle 19. září 2021: Kokořínsko - vesnickými památkovými rezervacemi - Jirka Janda nás jako již tradičně zavede na jeho oblíbené Kokořínsko, tentokrát do několika architektonicky zajímavých obcí. Ale čekat nás bude i výšlap! Výlet bude delší, počítat musíte s 18 kilometry. Sraz bude v 7:35 h na vlakovém nádraží v Mnichově Hradišti.

Kdo by se případně těšil na nějaký zajímavý seniorský výlet Heleny Pöllové, nezoufejte, něco bude - ale co a kdy, to je ve hvězdách . Helena po náročných hlídacích prázdninách potřebuje zasloužený odpočinek, leč kvůli měnícím se podmínkám dovolených zatím nepadl závazný termín. Proto prý uspořádá nějakou rychloakci: pokud tedy budete chtít být informováni (Helena rozesílá sms či obvolává své kontakty), ozvěte se jí raději již dnes, ať si vás do svého seznamu přidá (helena.pollova@seznam.cz, 737 268 546), jen tak vám totiž nic neunikne.

Ještě předestřu upravený program na říjen:

  1. Neděle 3. 10. 2021 - rodinný výlet do Prahy s Markétou Tomášovou
  2. Neděle 10. 10. 2021 - výlet Tomáše Trkoly, zatím zastřený tajemstvím
  3. Sobota 16. - neděle 17. 10. 2021 - přechod Českého Švýcarska s Lukášem Umáčeným
  4. 23./24. 10. 2021 - noční pochod z Jičína do Mnichova Hradiště s Ondrou Šindelářem
  5. A třeba bude i nějaký seniorský výlet

Těším se na podzimní setkávání se při našich turistických akcích a přeju vám pevné zdraví a jen samé pohodové dny!

Markéta Tomášová, KČT Mn. Hradiště