Zásadně na Zásadku - 4. ročník

03.06.2021

Jestlipak jste se s námi vydali v rámci 4. ročníku akce Zásadně na Zásadku na tuto kouzelnou zříceninu nedaleko Mnichova Hradiště?! Jde o akci, která je podpořena v rámci rodinné turistiky ústředím Klubu českých turistů a která bývá obvykle "otvírákem" naší jarní sezóny. Leč v posledních dvou případech tomu tak nebylo zcela. V loňském roce jsme ji kvůli pandemii přesunuli na září, letos jsme pro změnu vymysleli měsíční individuální variantu (k dispozici vám byla od 11. 4. do 9. 5.). Ať tak či tak, věříme, že jste si spolu s námi Zásadku zamilovali a obdivujete její přívětivou atmosféru v různých ročních dobách. Vždyť posezení i dřevo na oheň a opékací pruty jsou pro vás připravené stále.

V rámci letošního ročníku víme zcela jistě z vašich přihlášek, příspěvků či podpisů do kroniky o 67 účastnících, kteří se na Zásadku vydali, cestou třeba využili Velkou jarní turistickou hledačku, kterou pro děti připravil Lukáš Umáčený, či hravě-bádavý list skřítka Čadíka, jenž vzešel z projektu geologické stezky před ZŠ Studentská, jehož autorkou byla Terezie Nohýnková. V cíli pak na výletníky čekaly jednak pamětní listy, jednak drobné odměny od našeho odboru pro případné bolavé nožky v podobě náplastí s logem KČT.

Děkujeme za vaši přízeň i podporu našich akcí. Ty se nyní již rozjely v "plné parádě", tak neváhejte nahlédnout na náš web, kde je pro vás připravena bohatá červnová nabídka.


Pojďte s námi otevřít turistickou sezónu

10. 4. 2021

Vzhledem k omezením v souvislosti s pandemií Covid 19, která v republice panují, Vám nabízíme pochod s individuální účastí. Neseďte tedy doma: vyrazte do přírody a trasu pochodu absolvujte sami, s rodinou či přáteli, a to kdykoli v měsíci od neděle 11. dubna do neděle 9. května 2021! Podpořte naši činnost zaregistrováním se na pochod a zaplacením startovného na účet 2501471504/2010, VS: 20210411, zpráva pro příjemce: Vaše jméno a příjmení.

Startovné: člen KČT 0 Kč; děti 10 Kč, dospělí 15 Kč

Po zaregistrování (viz níže) Vám budou k dispozici propozice k pochodu s nabídkou různých tras pro pěší či cyklisty, zvolit si však můžete svou vlastní ze zcela jiného směru. Pro děti máme připravenou Velkou jarní turistickou hledačku, za niž vděčíme našemu externímu spolupracovníkovi a dvornímu malíři Lukáši Umáčenému. Věříme, že děti díky ní budou pozorně sledovat své okolí. Vzhledem k tomu, že v loňském roce jsme se podíleli na projektu geostezky před místní ZŠ Studentská, mohou starší děti (i dospělí) využít na cestu pracovní list věnující se čediči (ale nejen jemu; Hravě bádavý pracovní list skřítka Čédi). Ke stažení Vám nabízíme též pamětní list dokládající absolvování trasy 4. ročníku Zásadně na Zásadku.

Odměnou za účast v pochodu Vám bude jednak skvělý pocit z pobytu v přírodě i z toho, že děláte něco pro své zdraví. V cíli si můžete opéct vlastní buřty (dřevo bude na Zásadce k dispozici), případně "najít" pamětní list a drobnou pozornost, pokud jste se zaregistrovali a zaplatili startovné. Zpět se pak vydejte zvolenou trasou.

Vyfoťte se prosím cestou na Zásadku či v samotném cíli a sdílejte s námi své fotografické zážitky: buď na emailu info@kctmh.cz, případně na našem facebookovém profilu. Třeba se právě Váš snímek dostane do naší kroniky a bude tak dokladem pro příští generace o individuální formě našeho tradičního výletu.