Lavičky v krajině

S nápadem umístit do krajiny lavičky, jejichž patronem by se mohl stát jednotlivec, spolek, firma... každý z nás, přišel Lukáš Umáčený, učitel zdejšího gymnázia. Spolu s mnichovohradišťským Klubem českých turistů vytipoval místa s krásným výhledem nebo naše oblíbená útočiště v okolní krajině. Jednota bratrská Mnichovo Hradiště v rámci svého truhlářského kroužku vyrobila prototyp lavičky a stane se dodavatelem i správcem všech laviček.

Jako první místo byla zvolena alej ke Káčovu, oblíbená cesta i cíl výletníků a také místo s širokým výhledem na blízké i vzdálenější okolí Mnichova Hradiště. Rádi bychom touto výzvou oslovili všechny turisty, členy a příznivce Klubu českých turistů v Mnichově Hradišti. Společně bychom chtěli vybrat 6 000 Kč na tuto lavičku. Částka pokryje výrobu a 3 roky údržby lavičky. Pokud vybereme peněz více, použijeme je na další lavičku.

Pokud Vás projekt zaujal a rádi byste se sami stali patronem či patronkou lavičky v krajině, navštivte stránku projektu na https://jbmh.cz/lavicky.html , kde se dozvíte více informací o projektu včetně vytipovaných míst.