Hlasování o umístění lavičky

O projektu Lavičky v krajině, s kterým přišel náš kamarád Lukáš Umáčený, a mnichovohradišťský KČT jej pomohl iniciovat, jste již určitě slyšeli. Výrobu, instalaci a péči o lavičky si vzala za své Jednota bratrská. První Lavičku v krajině si symbolicky zarezervoval náš odbor. Vzhledem k tomu, že náklady na výrobu a instalaci lavičky činí velkou část našeho rozpočtu, požádali jsme o finanční podporu členy KČT MH a další naše příznivci prostřednictvím veřejné finanční sbírky. Díky vaší štědrosti se podařilo neplánovaně vybrat ne na jednu, ale rovnou na tři takové lavičky v krajině! První z nich stojí u modré turistické trasy na Káčov, v aleji mezi parkovištěm u zámku a sychrovskou bažantnicí, druhou jsme umístili k pomníku z prusko-rakouské války v Dolcích. Kde bude stát třetí z nich je nyní právě na vás. Níže vám přinášíme tři naše tipy, kde by se lavička skvěle vyjímala. Svým hlasem tak můžete pomoci utvářet a zvelebovat naši okolní krajinu.

  1. Příležitost posedět si naproti pláži Na Kamínkách, pozorovat cvrkot u řeky, užívat si pohled s panoramatem mnichovohradišťského zámku - to vše vám nabízí náš první tip. Přiznejme si, kolik z nás napadne přejít kamenný most na druhý břeh řeky Jizery jen tak? Nyní budete mít díky pohodlnému posezení konečně důvod!
  2. Možností, jak se pěšky dostat na Vostrov, je nemnoho, avšak na jedné z nich se vám naskytne netradiční úhel pohledu na mnichovohradišťský zámek. Proč si pohled neužít odpočinkem na lavičce s Jizerou za zády? Třeba se lavička právě v těchto místech stane dalším vaším oblíbeným výletním cílem!
  3. Mezi vodojemem ve Dnebohu a polní cestou k Přestavlckému zemědělskému areálu vznikne letos nová pěšina, která by měla zkrátit pěší cestu mezi Mnichovým Hradištěm a Dnebohem, ale třeba také Drábskými světničkami. Cesta by měla být doplněna alejí, ošetřeny budou i stávající ovocné stromy. Místo kousek pod Dnebohem, kde navrhujeme umístit Lavičku v krajině, poskytuje impozantní pohled na Ještěd nebo Bezděz, ale také na blízký vrch Káčov nebo dominanty našeho města.