Co spolu v květnu ještě stihneme?!

15.05.2021

Květen je právě ve své půlce a já vám mohu s radostí oznámit, že se od následujícího týdne můžeme konečně společně potkat, a to po dlouhých sedmi měsících!!! Pravda, musíme sice při našich akcích dodržovat platná protiepidemická opatření, ale věřím, že tato drobnost nezkalí naši radost ze společných setkání. S radostí vám tedy představím tři akce, které v druhé polovině května ještě stihneme. 

  1. Stejně jako v loňském roce je i letos vodácký výlet jakýmsi pomyslným "otevírákem" naší jarní postcovidové sezóny. Kdo tedy vládnete pádlem a nebojíte se vratkosti pod nohama ani střetu s vodním živlem, vydejte se s námi v sobotu 22. 5. 2021 na splouvání Jizery ze Spálova do Turnova. Všechny potřebné informace naleznete v přiloženém plakátu, já možná zdůrazním důležitost zarezervovat si svou loď a zaplatit zálohu 300 Kč za loď do pondělí 17. 5. 2021, a to na účet KČT 2501471504/2010.
  2. Ani naši senioři nebudou ochuzeni o svůj výlet! V úterý 25. 5. 2021 se můžete vydat s Helenou Pöllovou do kněžmostského lesoparku Důně. Právě nyní jsou tamní ovocné stromy a keře v plném květu, věřím tedy, že si svůj výlet užijete.
  3. Posledním květnovým výletem v naší nabídce je nedělní (30. 5. 2021) Okolo Frýdlantu, kde vám bude průvodkyní Jana Jedličková, vedoucí místní knihovny, kterou již mohu hrdě titulovat coby naši externí spolupracovnici Loni se ujala výletu na Klíč, i letos nás zavede severně od Mnichova Hradiště a představí vám krásy bezprostředního okolí Frýdlantu. U tohoto výletu bych ráda zdůraznila nutnost být včas na nádraží kvůli společnému nákupu jízdenek! Opět se vše dočtete v přiloženém plakátu.

Vybrali jste si? Věřím, že ano! I červnová nabídka bude bohatá, ale o té zase příště. Ještě přidám poděkování za vaši přízeň během covidového období, akce, které jsme pro vás připravovali, si našli své příznivce (Skryté vrcholky, 4. ročník Zásadně na Zásadku, dubnová výzva 10.000 kroků, akce Lavičky v krajině, kdy se nám společnými silami podařilo vybrat na tři kusy!). Stále probíhá 100 jarních kilometrů - věřím, že mnozí z vás svou jarní stovku již přetavili do stovek několika!

Vše podstatné, co se týká činnosti našeho odboru, naleznete na našem webu kctmh.cz či  FB profilu - sledujte alespoň jeden z těchto informačních kanálů, ať vám opravdu nic neunikne!

Pohodové květnové dny a těším se (konečně) na viděnou!!!

Markéta Tomášová, KČT Mn. Hradiště