Listopadové zprávy

04.11.2021

Kouzelné říjnové dny jsou definitivně za námi a vstoupili jsme do předposledního měsíce v roce. Náš turistický říjen byl neskutečně aktivní, nemyslíte? Máme za sebou velmi úspěšný výlet do Kryštofova Údolí hned na začátku října, týden nato jsme si to vyšlápli na podzimní Kozákov, následující víkend jsme strávili na Děčínsku a zkusili jsme nabídnout i nový typ výletu, a sice noční pochod, a to rovnou padesátikilometrový. Nezaháleli ani senioři - pod vedením Jitky Thorovské se vydali do Josefova, Ratibořic a na Sychrov. Informace o těchto akcích s jejich popisem a bohatou fotogalerií naleznete na našem webu Výlety a fotografie - zatím tedy ne všechny (ještě chybí povídání nočním přechodu i Sychrově), ale v nejbližších dnech brzy přibudou. A zaměstnávala nás i výzva 10.000 kroků, která si pro sebe rezervovala celý říjen a jejíž vyhodnocení je na spadnutí - první stručná rekapitulace této akce je však již na našem webu (Říjnová výzva 10.000 kroků), další bilance se jmény výherců ještě spatří světlo světa.

Máme radost z toho, že jsme vám mohli nabídnout tolik různorodých akcí a pomalu spřádáme tipy na rok příští. Listopad a prosinec již tradičně věnujeme bilancování, přípravám akcí pro rok 2022 i přípravě členské schůze, pro niž již máme termín, a sice úterý 18. 1. 2022 od 17 hodin. Volnočasové centrum MH je již pro tuto příležitost zarezervované, otázka však je, zda se budeme moci potkat, či zda budeme muset členskou schůzi "zvládnout" opět emailovou formou. Necháme se překvapit.

Nicméně přesto není pravda, že by byl v našem podání listopad až tak "mrtvým" měsícem. Naši aktivní senioři opět spřádají plány na nějaký výlet, jen co to počasí dovolí. Nepůjde však o předem plánovanou akci, ale o rychlovku v okamžiku, kdy bude počasí výletu příznivě nakloněno. V plánu byl výlet na Ještěd, ale ten momentálně zhatil pád lanovky. Nicméně věřím, že o nápady nemá tato skupina nouzi. Chcete být informováni o seniorské rychloakci a ještě nejste v užším kontaktu s Helenou Pöllovou, která má tyto výlety na svých bedrech? Ozvěte se jí (helena.pollova@seznam.cz, 737 268 546), ať se Vám případně může ozvat, až TO bude na spadnutí.

A co nás v listopadu ještě čeká? Jako loni zahájíme poslední listopadovou sobotu již druhý ročník Mnichovohradišťského kamínkování. Počínaje sobotou 27. 11. 2021 budou i po následující adventní soboty na různých trasách v Mnichově Hradišti k nalezení tematicky zaměřené kamínky - snad touha po jejich nalezení vyžene ven vaše děti nebo i vás samotné. Loni to bylo prima (pro mě a mé děti skvělý relax při malování a radost ze společné odvedené práce). Symbolicky akci zakončíme na Štědrý den 24. 12. 2021. Čekat vás tedy bude celkem pět kamínkování. Chcete se někdo přidat? Dodat kamínky, prázdné či namalované (to by byl samozřejmě ideálnější případ). Já jich zvládnu maximálně 20 kusů na trasu, ale bude-li jich více, bude i více radosti z nálezů. Případně se mi ozvěte, pokud byste do toho chtěli jít se mnou!

Přeju vám pohodové listopadové dny plné zdraví a radosti z pohybu!

Markéta Tomášová, KČT Mn. Hradiště